MediaTool rozszerza działalność w Meksyku dzięki nowej umowie SaaS z Canal 22

1 tydzień temu

MediaTool, będący częścią grupy Redge Technologies, z powodzeniem zawarł znaczącą umowę w Meksyku z Canal 22, wiodącym kanałem telewizyjnym o charakterze kulturalnym. We współpracy z lokalnym dystrybutorem Etercom, MediaTool wdrożył swoją innowacyjną chmurową usługę SaaS do emisji i planowania programów. Ta nowoczesna technologia została zaprojektowana w celu ulepszenia procesów nadawania i zarządzania treściami w Canal 22, zwiększając zarówno efektywność, jak i opłacalność działań stacji.

Platforma MediaTool umożliwia kanałowi zarządzanie wieloma zadaniami, takimi jak planowanie treści, generowanie playlist i automatyzacja procesów roboczych, wszystko to dzięki przyjaznego dla użytkownika interfejsu. Dzięki hybrydowemu podejściu do chmury, Canal 22 może zarządzać operacjami zarówno lokalnie, jak i zdalnie, co zapewnia elastyczność i zmniejsza złożoność operacyjną. System ten znacznie obniża koszty, jednocześnie zwiększając produktywność — umożliwiając na przykład zarządzanie kilkoma kanałami przez dwie osoby.

Władysław Prażmowski, założyciel i CEO MediaTool, powiedział: „MediaTool to usługa SaaS, która obejmuje zarówno system emisji, jak i system planowania. Jest to rozwiązanie typu „wszystko w jednym”. Wdrożenie go u nadawcy publicznego nie różni się od wdrożenia u jakiegokolwiek innego typu nadawcy, dużym czy małym, ponieważ procesy są takie same. Celem każdego nadawcy jest dostarczenie obrazu widzowi, a ten system pozwala to zrobić znacznie szybciej i skuteczniej. Nasz zespół jest w pełni przygotowany do wdrożenia tego typu systemu u każdego nadawcy, pod warunkiem, iż ma on zdolność do przekazywania obrazu swojemu odbiorcy”.

Alonso Ceballos, Dyrektor Handlowy meksykańskiego dystrybutora Etercom, opisał wdrożenie tej technologii jako rewolucyjne: „Wyzwania wynikały z potrzeb nadawcy. Zauważyliśmy, iż workflow był bardzo skomplikowany, zwłaszcza w kwestii dostosowania potrzeb kanału do narzędzi do tworzenia playlist, harmonogramów i siatek programowych. To stwarzało trudności w płynnej pracy, ponieważ jako duża instytucja, wiele zespołów musi współpracować w kluczowych momentach: montażownie, wiadomości i różne rodzaje programów, takie jak filmy i seriale. Ponadto, jako kanał kulturalny, mają ogromne archiwum programów, które muszą nieustannie przesyłać, niezależnie od tego, czy to starsze treści, czy nowe produkcje, które tworzą”.

Ta umowa stanowi istotny krok w rozszerzeniu działalności MediaTool w Ameryce Łacińskiej i stanowi nowy standard dla chmurowych rozwiązań nadawczych w regionie, po udanych wdrożeniach na rynkach europejskich. kooperacja z Canal 22 ma otworzyć drogę dla innych nadawców do przyjęcia podobnych rozwiązań, co poprawi stan technologiczny publicznych i kulturalnych stacji telewizyjnych.

O Redge Technologies

Redge Technologies jest liderem technologii OTT i edge computing w Europie Środkowo-Wschodniej, obecnym na rynku od 2007 roku. Spółka należy do Play (grupa Iliad). Do grona klientów firmy należą między innymi: TVN Warner Bros Discovery, Play, TV3, FreeTV, Telewizja Polska, Wirtualna Polska, Canal+ Polska. Flagowym rozwiązaniem firmy jest Redge Media – platforma OTT dostępna w modelach PaaS i on-premise, składająca się z Service Delivery Platform oraz Video Delivery Platform, którego elementem jest rozproszony system dystrybucji treści (CDN), stworzony w architekturze edge computing. Firma Redge Technologies stworzyła również Redge Guardian – oprogramowanie służące do mitygacji wieloterabitowych ataków DDoS.

O Canal 22

Canal 22 to meksykańska publiczna stacja telewizyjna, założona w 1993 roku, która promuje treści kulturalne i edukacyjne. Specjalizuje się w programach dotyczących sztuki, nauki, historii oraz różnorodnych form kultury, zarówno meksykańskiej, jak i międzynarodowej. Stacja odgrywa istotną rolę w popularyzacji dokumentów, filmów oraz serii o charakterze naukowym i kulturalnym. Jest znana m.in. z programu „Noticiero Científico y Cultural Iberoamericano,” który wspiera rozwój nauki i kultury w regionie.

Źródło: Spółka

Idź do oryginalnego materiału