Medicalgorithmics podpisał umowę z Byteflies, w ramach której udostępni belgijskiemu IDTF algorytmy sztucznej inteligencji DeepRhythmAI (DRAI) po zakończeniu procesu integracji i uzyskaniu odpowiednich zgód regulacyjnych, podała spółka. Kontrakt gwarantuje miesięczne minima. To 13. klient pozyskany przez polski medtech w tym roku, co oznacza, iż od początku roku Medicalgorithmics podpisał tyle umów, co w całym 2024 roku.
Byteflies to medtech specjalizujący się w telemonitoringu pacjentów z wykorzystaniem innowacyjnych patchy oraz wearables. Z jego usług korzysta około 35% szpitali w Belgii. Dzięki współpracy z Medicalgorithmics będzie rozwijał usługi typu ECG-as-a-service w oparciu o oprogramowanie polskiego medtechu, podano.
„Globalne uznanie naszego innowacyjnego software’u przekłada się na rekordowe zainteresowanie, podpisywanie kolejnych umów i ekspansję na nowych rynkach, w tym w Europie Zachodniej. Efektywnie wykorzystujemy przełomowy moment w rozwoju Medicalgorithmics, by zgodnie ze strategią rozwoju sukcesywnie zwiększać nasz udział w bardzo perspektywicznym globalnym rynku EKG. Od początku roku podpisaliśmy już tyle umów co w całym 2024 roku, w tym z IDTF z USA i z IDTF w Europie. Skala globalnego rynku systemu dla diagnostyki kardiologicznej to miliardowy potencjał, który – według nas – wciąż pozostaje w dużej mierze niezagospodarowany” – powiedział CEO Medicalgorithmics Kris Siemionow, cytowany w komunikacie.
Rok 2025 przyniósł znaczący wzrost zainteresowania produktami spółki i przyspieszenie pozyskiwania nowych klientów. Od początku tego roku Medicalgorithmics podpisał 13 nowych umów – z partnerami z USA, Kanady, Australii, Korei, Turcji i innych państw europejskich. Dla porównania, w całym 2024 roku Grupa pozyskała łącznie 13 nowych klientów.Jednocześnie polski medtech notuje mocny wzrost liczby badań EKG. W I kwartale tego roku osiągnęły one poziom 92 tys. badań, co oznacza wzrost o blisko 100% r/r, podsumowano.
Medicalgorithmics to globalny dostawca systemu do nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej, rozwijający autorskie algorytmy sztucznej inteligencji do analizy danych EKG oraz tomografii komputerowej serca. Zgodnie z nową strategią, która powstała w czerwcu 2023 r. we współpracy z funduszem BioFund – największym akcjonariuszem spółki – firma opiera swoją działalność na nowatorskich technologiach wykorzystujących algorytmy AI i automatyzacje procesów. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.
Źródło: ISBnews