MicroStrategy sprzeda kiedyś bitcoina? Michael Saylor mówi o strategii firmy na lata

cryps.pl 1 miesiąc temu

Założyciel MicroStrategy, Michael Saylor, podtrzymuje swoją tezę: bitcoin jest lepszy od złota i nieruchomości. Jego spółka ma długoterminowe cele związane z inwestowaniem w kryptowalutę.


  • Saylor powiedział, iż MicroStrategy nie sprzeda swoich bitcoinów, bowiem uważa, iż nie ma lepszego aktywa na rynku.
  • Dodał, iż ETF-y mają pozytywny wpływ na rynek kryptowalut.

Nie, nie sprzedamy naszych bitcoinów!

Michael Saylor ponownie powtórzył, iż on i jego współpracownicy w MicroStrategy nie planują sprzedaży bitcoinów, jakie skupują od paru lat.. Dziś niezrealizowane zyski z BTC spółki to już ok. 4 miliardy USD. w tej chwili firma ma 190 000 BTC o wartości około 9,88 miliarda USD.

Saylor kontynuował swoją opowieść, dodając, iż kryptowaluta jest „technicznie lepsza” od złota, indeksu S&P 500 i nieruchomości. I to mimo tego, iż aktywa te mają znacznie większą kapitalizację rynkową niż bitcoin. Przynajmniej obecnie.

Wierzymy, iż kapitał będzie przez cały czas napływał z tych klas aktywów do bitcoina

– dodał.

Bitcoin jest technicznie lepszy od tych klas aktywów. W takim przypadku nie ma powodu sprzedawać zwycięzcy, aby kupować przegranych

– powiedział.

ETF-y BTC

Według danych HODL15Capital amerykańskie fundusze typu spot bitcoina, z wyłączeniem Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), posiadają szacunkowo 270 000 BTC. Właśnie w ich działalności Saylor widzi spory potencjał. Wskazał, iż popyt na BTC „znacznie przekracza podaż [generowaną przez] górników”. I to choćby 10-krotnie.

Odrzucił jednak obawy, iż fundusze ETF utrudnią firmie MicroStrategy zakupy bitcoinów.

Spotowe fundusze ETF otworzyły bramę dla kapitału instytucjonalnego napływającego do ekosystemu bitcoina

– powiedział Saylor. Jego zdaniem „ułatwiają one cyfrową transformację kapitału i każdego dnia setki milionów dolarów kapitału przepływają z tradycyjnego ekosystemu analogowego do gospodarki cyfrowej”.

To jest przypływ. Podniesie wszystkie łodzie

– podsumował obrazowo to, co dzieje się na rynku.

I faktycznie, ETF-y sprawiają, iż na kryptowalutowy parkiet wpływa sporo nowych „zielonych”. Zjawisko to zostanie spotęgowane, gdy powstaną ETF-y etheru. Te mogą być dostępne dla inwestorów już w maju tego roku. Łącznie nie tylko podniesie to łodzie. Woda zaleje okoliczne plaże. Ku euforii turystów.

Idź do oryginalnego materiału