Międzyłańcuchowe połączenie. Czy multichain jest przyszłością altcoinów?

6 miesięcy temu

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Współpraca bywa oknem do powstania rewolucyjnych projektów, dlatego też coraz chętniej decydują się na nie blockchainy i podległe im kryptowaluty. Tworząc złożone ekosystemy, projekty pokroju Base Dawgz, mają szanse poszerzyć zakres swoich usług i zastosowań, a tym samym przyciągnąć do siebie większą ilość użytkowników.

Co dwie głowy, to nie jedna, czyli korzyści współpracy między blockchainami

Historia Bitcoina i rozwoju technologii blockchain mówi nam o ewolucji, jaka miała miejsce na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Przyniosła ona nowe generacje i międzyłańcuchowość, rozszerzając jego technologiczne możliwości.

Coraz częściej spotykany koncept technologii multichain zawdzięcza swoją popularność m.in. interoperacyjności. Integracja znanych blockchainów umożliwia zaproponowanie użytkownikom lepszych, dopracowanych rozwiązań, powstałych w wyniku ich współpracy. Aplikacje DeFi mogą korzystać z połączonych zasobów na różnych blockchainach, co sprawia, iż ilość dostępnych zastosowań rośnie.

Użytkownicy mogą w tym czasie swobodnie manewrować swoimi aktywami między różnymi blockchainami, korzystając z najlepszych funkcji i usług dostępnych na każdej z nich. Zyskują także możliwość zmniejszenia w ten sposób wysokości opłat transakcyjnych.

Oprócz aktualnych zastosowań, połączenie mocy kilku blockchainów, może całościowo przyczyniać się do lepszej i szybszej adopcji technologii. Użytkownicy nie są ograniczeni jedną platformą, a kolejne propozycje multichainu przekładają się na jego rozwój.

Parachains, relay chain i sukces Polkadot

Polkadot jest jednym z najbardziej znanych projektów typu multichain, opierającym się na współpracy blockchainów oraz wymianie danych i aktywów poprzez główny łańcuch (tzw. relay chain).

Polkadot wspiera bezpieczną komunikację i transfer danych między różnymi parachainami, zarówno w swojej sieci, jak i między innymi. Token znany jest z udziału w projektach takich jak ChainX, skoncentrowanych na międzyłańcuchowych usługach.

Fot. materiały partnera

Pomimo ostatnich spadków, na przestrzeni ostatniego tygodnia DOT zalicza nieznaczny wzrost. Aktualnie wartość cenowa monety plasuje się na poziomie 5,91$. Eksperci przewidują zwyżkę do 6$.

Base Dawgz — międzyłańcuchowy skok spadochronem

Base Dawgz mianuje się rewolucyjnym projektem krypto, dedykowanym żądnym przygód i innowacji użytkownikom. Odpowiedź na te potrzeby zawdzięcza się połączeniu sieci Ethereum (ETH), Solana (SOL), Binance, Smart Chain (BSC) oraz Avalanche (AVAX). To wszystko ma zapewniać swobodną nawigację między zdecentralizowanymi światami, bez żadnych ograniczeń.

Założeniem twórców było stworzenie zdecentralizowanej platformy, w ramach której użytkownicy będą mogli odkrywać rynek krypto, wchodzić w interakcje, dokonywać płatności pomiędzy rozmaitymi blockchainami bez wysiłku i konieczności manewrowania pomiędzy różnymi witrynami czy aplikacjami.

Token $DAWGZ został zaprojektowany, aby wspierać ekosystem projektu i zachęcać użytkowników do udziału. Tokenomika jest skonstruowana w taki sposób, aby zapewnić zrównoważoną dystrybucję i trwały wzrost, z ulokowaniem przedsprzedaży, stakowaniem i płynnością na czele (po 20% każdy). Pełna podaż tokenów wynosi 8,453,000,000.

W ramach przedsprzedaży, która trwa zaledwie niecały miesiąc, projekt zebrał już ponad 2,1 miliona USD, co optymistycznie wróży jego przyszłości.

Fot. materiały partnera

Kup Base Dawgz

Czy inwestorzy skupią swoją uwagę na projektach multichain?

Tokeny memowe, takie jak Base Dawgz, łączą w ramach swojego ekosystemu nie tylko wizerunki rozmaitych, rozpoznawalnych w Internecie, postaci, ale też zalety i możliwości kilku blockchainów jednocześnie. Technologia multichain poszerza możliwości techniczne i operacyjne, a także przyczynia się do szybszej adopcji blockchainu w różnych branżach.

Użytkownicy zyskują dostęp do lepszych usług i mniejszych opłat transakcyjnych, a twórcy projektów kryptowalutowych mogą liczyć na większą elastyczność i innowacyjność swoich rozwiązań. Nie dziwi zatem, iż nowe projekty coraz chętniej opierają swoje działania o więcej niż jedną sieć. Przyszłość altcoinów zdaje się leżeć w multichainie, który otwiera drzwi do nieograniczonych możliwości i rewolucyjnych zmian w świecie kryptowalut.

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Idź do oryginalnego materiału