Miliarder Bill Ackman: „Krótkoterminowy handel kryptowalutami jest spekulacyjny”

1 miesiąc temu

Zarządzający funduszem hedgingowym Pershing Square Capital Management miliarder Bill Ackman opowiedział o swojej filozofii inwestycyjnej i przedstawił swój pogląd na kryptowaluty.

Ackman jest znaną osobą w świecie inwestycji, głównie ze względu na swoje odważne strategie. Zyskał sławę przewidując krach na rynku obligacji śmieciowych w 1989 roku. w tej chwili jest założycielem i dyrektorem generalnym funduszu hedgingowego Pershing Square Capital Management.

Bill Ackman: „Inwestowanie to uczenie się”

Podczas wywiadu z podcasterem Lexem Fridmanem Ackman powiedział, iż wielu inwestorów kryptowalutowych zostało złapanych w bańkę, zmierzając w kierunku nieuchronnego krachu, napędzanego głównie motywami spekulacyjnymi. – Nie wiedzieli, ile coś jest warte. Wiedzieli tylko, iż idzie w górę. To spekulacja. A inwestowanie to odrabianie pracy domowej, kopanie w dół, zrozumienie biznesu, zrozumienie dynamiki konkurencji w branży, zrozumienie tego, co zamierza zrobić zarząd, zrozumienie tego, jaką cenę zapłacisz – wyjaśnił.

Z punktu widzenia miliardera inwestowanie sprowadza się do przewidywania, co firma będzie dostarczać przez cały okres swojego istnienia. Nie chodzi o szybkie zwycięstwa czy krótkoterminowe trendy, ale o budowanie planu długoterminowego tworzenia wartości.

Krypto-sceptyk, ale tylko przez pewien czas

Ackman przyznał, iż początkowo był sceptykiem kryptowalut. Jednak po przyjrzeniu się kilku interesującym projektom stwierdził, iż mogą one być niezwykle przydatne w tworzeniu firm i technologii, których wcześniej z wielu względów stworzyć się nie dało.

The telephone, the internet, and crypto share one thing in common. Each technology improves on the next in terms of its ability to facilitate fraud. As such, I was initially a crypto skeptic, but after studying some of the more interesting crypto projects, I have come to

— Bill Ackman (@BillAckman) November 20, 2022

Zdaniem miliardera branża kryptowalut potrzebuje dziś bardziej tego, by prawo było egzekwowane, a nie dodatkowych zasad. – Organy regulacyjne potrzebują więcej zasobów, aby móc kontrolować przestępcze działania. Niestety, prawdopodobnie miną lata, zanim podmioty te nadrobią zaległości (…) W związku z tym branża kryptowalut musi samodzielnie kontrolować i eliminować oszustów, w przeciwnym razie istnieje ryzyko jej zamknięcia – powiedział.

Idź do oryginalnego materiału