Moje ING. Najlepsza aplikacja mobilnej bankowości w Mobile Trends Awards 2022

mobiletrends.pl 9 miesięcy temu

Moje ING, uhonorowane jako najlepsza aplikacja w kategorii Bankowość Mobilna podczas Mobile Trends Awards, to platforma umożliwiająca klientom szybki, bezpieczny dostęp do ich kont. Oprócz funkcji finansowych, aplikacja oferuje szereg narzędzi ułatwiających codzienne życie użytkowników. Jednym z przykładów jest opcja płacenia za parkingi w ponad 100 miastach.

W marcu tego roku, aplikacja mobilna Moje ING po raz drugi z rzędu zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Bankowość Mobilna na Mobile Trends Awards, co potwierdza jej wyjątkową jakość. Dodatkowo, zajęła trzecie miejsce w kategorii Nagroda Główna spośród wszystkich nominowanych aplikacji MTA. Nagrody odebrała Natalia Zych, ekspertka ds. doświadczeń klienta w bankowości elektronicznej.

Natalia Zych odbiera statuetkę Mobile Trends Awards

MTA, czyli wyróżnienie na rynku mobile

ING Bank Śląski nieustannie dba o to, aby aplikacja nie tylko była funkcjonalna, ale także gwarantowała najwyższe standardy bezpieczeństwa. – Przyznane wyróżnienie bardzo nas cieszy i jednocześnie zobowiązuje do dalszej pracy nad rozwojem aplikacji mobilnej Moje ING. Nieustannie ją udoskonalamy, aby wyprzedzić potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ta nagroda jest też potwierdzeniem, iż nasza praca i zaangażowanie zostały docenione, a kierunek wprowadzanych zmian jest adekwatny. Z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z naszej aplikacji mobilnej. Na koniec 2021 r. korzystało z niej ponad 2,2 mln klientów – powiedział Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Zintegrowane rozwiązania

Klienci ING mogą załatwiać wiele spraw urzędowych i komercyjnych poprzez aplikację. Potwierdzenie tożsamości (Profil Zaufany, MojeID), złożenie wniosków o różnego rodzaju wsparcie finansowe takie jak 300+ czy 500+, czy też zarządzanie rachunkami czy kartami kredytowymi to tylko niektóre z dostępnych opcji.

Nowoczesne usługi finansowe

Jako pierwszy bank w Polsce, ING wprowadził usługę umożliwiającą podgląd kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji. Dodatkowo, klientom umożliwiono składanie wniosków o pożyczki opierając się na historii kont z innych banków, dodanych do aplikacji Moje ING. Bankowość internetowa umożliwia również zakładanie firm w pełni zdalnie.

Wsparcie klienta i elastyczność rozwiązań

Klienci w Moim ING mają dostęp do Wirtualnego Asystenta 24/7, który służy pomocą i odpowiada na pytania użytkowników. Zespół odpowiedzialny za projektowanie aplikacji kładzie duży nacisk na elastyczność rozwiązań, co umożliwia dostosowanie aplikacji do różnych sytuacji. Dzięki profilowi behawioralnemu aplikacja ocenia ryzyko transakcji, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

Innowacje w bezpieczeństwie

Aplikacje mobilne w bankowości są zwykle bezpieczne, ale nie są odpornie na wszelkie ataki. Oszuści stosują różne metody, wykorzystując manipulacje i niedopatrzenia użytkowników.

Jak ING chroni swoich klientów?

Bank szczególną uwagę przywiązuje do ulepszania cyfrowych procesów operacyjnych oraz walki z cyberprzestępczością. Jako pionier w Polsce, ING wprowadził weryfikację behawioralną w aplikacji mobilnej, działającą jako dodatkowe zabezpieczenie przeciwdziałające próbom podszywania się osób trzecich pod użytkowników Moje ING.

UX jest kluczowy, ale bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. ING stara się pogodzić wygodę użytkowników z bezpieczeństwem. Choć dodatkowe zabezpieczenia mogą wydłużać operacje, bank kładzie nacisk na bezpieczeństwo oszczędności i finansów klientów. Natalia Zych z ING podkreśla, iż wygodne doświadczenie użytkownika jest ważne, ale w obliczu zagrożeń cybernetycznych, priorytetem pozostaje ochrona klientów i ich finansów.

Przeczytaj: Jak ING dba o bezpieczeństwo swoich klientów

Bank wprowadził też liczne inicjatywy edukacyjne, webinary, a choćby własne miasto na platformie Roblox, mające na celu zwiększenie świadomości klientów na temat bezpieczeństwa w sieci. Dodatkowo, zastosowano biometrię behawioralną, analizującą zachowanie użytkowników w celu zapobiegania atakom.

Bank działa też bardzo kompleksowo!

Bank ING zorganizował koncert Paliona w wirtualnej rzeczywistości, zrzeszając ponad 55 tysięcy graczy w grze „Miasto ING” na platformie Roblox. To inicjatywa związana z metaverse, gdzie prawdziwi ludzie są reprezentowani przez awatary i spędzają czas wirtualnie. Koncert był krokiem banku w kierunku przyciągnięcia młodszych odbiorców, wykorzystując popularność Paliona.

Wirtualne Media spytały nas dlaczego ING poszło tą drogą.

ING dobrze wybrało działania skierowane do młodego pokolenia, co może pomóc w zbudowaniu pozytywnego wizerunku marki. Ta strategia ma na celu zakorzenienie banku w świadomości dzieci i młodzieży, co może przekładać się na wybór konkretnego banku w przyszłości. Bank prowadzi również komunikację skierowaną do rodziców, promując edukację finansową oraz informacje o zabezpieczeniach finansowych dla dzieci. Dzięki temu ING buduje kompleksową strategię komunikacyjną, której celem jest budowanie pozytywnego wizerunku i utożsamianie się z wartościami przyjaznymi dla młodszych użytkowników. Buduje to potencjalną bazę klientów w całych rodzinach, korzystających z jego usług.

Współpraca z Palionem w koncercie na platformie Roblox była kolejnym krokiem banku w kierunku działalności w metaverse. Całe wydarzenie miało na celu nie tylko dostarczenie rozrywki, ale również zwrócenie uwagi na zagrożenia cybernetyczne w sieci, co stanowiło istotny cel kampanii.

Mobile Trends Awards

Nasze nagrody Mobile Trends Awards przyznawane są firmom, które z powodzeniem wykorzystują technologie mobilne w swoich projektach. Wyróżnienie jest corocznie przyznawane przez Kapitułę Konkursową, złożoną z zaproszonych przez organizatorów ekspertów z obszaru IT oraz technologii mobilnych. Możesz zgłosić swój projekt na stronie: mobiletrendsawards.pl.

Idź do oryginalnego materiału