Na rynek bitcoina przybywa wiele nowych wielorybów. To dobry znak

cryps.pl 1 tydzień temu

Założyciel oraz dyrektor generalny popularnej platformy analitycznej CryptoQuant – Ki Young Ju – zauważył, iż “zapasy” BTC zgromadzone przez nowych wielorybów czołowej kryptowaluty zaczęły przewyższać ilość bitcoinów trzymaną przez starszych inwestorów z tej grupy.


  • CEO CryptoQuant zauważył, iż początkowe inwestycje nowych wielorybów BTC są blisko 2-krotnie większe niż skumulowana suma inwestycji starych wielorybów,
  • Napływ nowych dużych inwestorów na rynek bitcoina jest dobrym znakiem świadczącym o jego rosnącej adopcji.

Nowe wieloryby przybywają do rynku BTC

Z danych udostępnionych przez założyciela CryptoQuant wynika, iż nowe wieloryby posiadają łącznie około 110,6 mld dol. w bitcoinie. Liczba ta przewyższa wartość BTC trzymanych przez długoterminowych wielorybów, która wynosi 67 mld dol.

The new whales' initial investment in #Bitcoin is almost twice the old whales' cumulative total. pic.twitter.com/SU5Aiw1nJB

— Ki Young Ju (@ki_young_ju) April 23, 2024

Aby zakwalifikować się do grupy wieloryba krótkoterminowego, średni wiek BTC przypisanego do adresu kryptograficznego musi być krótszy niż 155 dni. Należy również wyjaśnić, iż platforma CryptoQuant wykluczyła przy tym portfele należące do scentralizowanych giełd wirtualnych walut i górników.

W ubiegłym tygodniu Ki Young Ju w szczególności przyjrzał się również niezrealizowanym zyskom różnych grup posiadaczy bitcoina. Na prowadzenie wyłoniły się stare wieloryby, których zyski sięgały 223%. Jednak nowe wieloryby wywodzące się z tradycyjnych finansów, które nabyły BTC za pośrednictwem ETF-ów spot na BTC, odnotowały skromne niezrealizowane zyski w wysokości 1,6%.

#Bitcoin Unrealized Profits for On-Chain Cohorts:

Old whales: +223%
New whales (TradFi/ETFs): +1.6%
Small miners: +131%
Big miners (Mining companies): +81%

Not enough profit to end this cycle, imo. pic.twitter.com/yehpa5YFSo

— Ki Young Ju (@ki_young_ju) April 19, 2024

CEO CryptoQuant zwrócił uwagę także na zyski drobnych górników, które przekroczyły 130%. Dla porównania duzi górnicy muszą zadowolić się 81% niezrealizowanych zysków. Biorąc pod uwagę wszystkie te dane, Ki Young Ju uznał, iż zyski te nie są wystarczające. Z tego powodu twierdzi on, iż mało prawdopodobne jest to, aby obecny cykl hossy zakończył się już na tym etapie.

Aktualna sytuacja na wykresie bitcoina

W chwili pisania tego tekstu kurs BTC walczy o to, aby utrzymać się ponad poziomem 66 tys. dol. Zmiana pod względem procentowym na wykresie czołowej kryptowaluty w zakresie dobowym nie przekracza 1%.

Wykres BTC/USDT. Źródło: tradingview.com

Należy zwrócić uwagę na to, iż wczoraj (tj. 22 kwietnia br.) amerykańskie ETF-y spot na BTC odnotowały przyzwoite przepływy o łącznej wartości 62 mln dol. Na prowadzenie wysunął się bitcoinowy ETF od Fidelity – FBTC.

Swoje najnowsze ATH cenowe największa z kryptowalut ustanowiła już w połowie marca br., czyli jeszcze przed halvingiem.

Wyniosło ono wówczas 73,7 tys. dol. Mimo to liczni jej zwolennicy liczą na kontynuację wzrostów w nadchodzących tygodniach wraz z postępującą adopcją BTC oraz ograniczoną dostępnością tej wirtualnej waluty na rynku.

Idź do oryginalnego materiału