Najciekawsze startupy września. Projekty, które przyciągnęły inwestorów

3 miesięcy temu

Choć wrzesień to czas, w którym powoli należy żegnać się z latem i ze słońcem, to na globalnej scenie startupów wciąż panowało w tym czasie ożywienie. Innowacyjne projekty nie miały problemów z otrzymaniem milionowego finansowania.

Przyzwyczajeni i być może trochę już znudzeni przewagą projektów związanych ze sztuczną inteligencją mogą odetchnąć. W zestawieniu przygotowanym przez portal Crunchbase nie odczują ich dominacji. Nie oznacza to jednak, iż tego typu rozwiązania nie zyskiwały w tym czasie uznania. Faktem jest jednak, iż inwestorzy kierują je także w inne obszary.

Warto przeczytać: Startupy rozwijające energię wodorową w dalszym rozkwicie. Wciąż pozyskują duże rundy finansowania

Pairwise Plants

Jednym z nieoczywistych bohaterów września jest startup Pairwise Plants. Celem jego działania jest ulepszanie hodowli roślin w uprawach specjalistycznych. Istotą jest edycja genów, która wyeliminuje z owoców pestki.

Ekstrawagancja? Być może tak, ale z solidnymi fundamentami finansowymi. Amerykański startup w rundzie serii C pozyskał kwotę 40 mln dolarów. Technologia startupu ma jeszcze jedno, bardziej praktyczne rozwiązanie. Zwiększa odporność upraw na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

CytoTronics

Rewolucyjne połączenie mikroczipu z żywymi komórkami proponuje startup CytoTronics. Jego platforma chipowa ma pomóc w nowych odkryciach z zakresu biologii komórki. Dzięki niej możliwa ma być ocena cech żywych komórek w czasie rzeczywistym. Dane zgromadzone w ten sposób mogą pomóc opracowywać nowe leki i realizować inne potrzeby farmaceutyczne.

CytoTronics pozyskał na rozwój swojej technologii 13,5 mln dolarów.

Reverion

Olbrzymie nakłady finansowe udało się także pozyskać niemieckiemu startupowi Reverion. To projekt związany z coraz atrakcyjniejszą branżą elektrowni odwracalnych. Startup chce tworzyć ujemne pod względem emisji dwutlenku węgla elektrownie. Oparte na ogniwach paliwowych mogą podwoić produkcję energii elektrycznej konwencjonalnych silników gazowych, a jednocześnie działać odwracalnie, aby produkować i przechowywać odnawialny gaz ziemny lub zielony wodór w czasach nadwyżki energii elektrycznej.

Finansowanie w ramach rundy serii A wyniosło 62 mln dolarów. Projekt ma już pierwsze zamówienia, których wartość przekroczyła 100 mln dolarów.

Warto przeczytać: W Niemczech powstaje ogromny zakład recyklingu baterii do pojazdów elektrycznych. To dzieło startupu Cylib

Idź do oryginalnego materiału