Najlepsze altcoiny na rynek niedźwiedzia: w co inwestować w ostatnim kwartale 2023 roku?

11 miesięcy temu

[Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany]

Na rynku kryptowalut obserwujemy ostatnio dynamiczne i, co tu kryć, zaskakujące zmiany. Bitcoin, niekwestionowany król wśród kryptowalut, wciąż utrzymuje wiodącą pozycję, zagarniając dla siebie aż 50% tego rynku – to najwyższy udział, jaki odnotował BTC od czerwca tego roku. Jednak w miarę jak Bitcoin rośnie w siłę, a na scenie pojawia się nowy, ambitny gracz taki jak Bitcoin Minetrix, inne altcoiny borykają się ze spadkiem wartości. W obliczu nieprzewidywalnej przyszłości warto zwrócić szczególną uwagę na kilka z nich. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej takim coinom jak: ScapesMania (MANIA), Ripple (XRP), Chia (XCH), Arbitrum (ARB), NEAR Protocol (NEAR) i Pepe (PEPE). Zobaczymy, jak radzą sobie w obecnym, pełnym wyzwań, krajobrazie, i dlaczego warto dać im szansę, szczególnie jeżeli nie obstawia się oryginalnego Bitcoina. Choć sam Bitcoin również doświadczył pewnych wahań cenowych, usiłując dobić do wartości 28 000 dolarów, wszystko wskazuje na to, iż inwestorzy wciąż darzą tę walutę sporym zaufaniem. Jest to o tyle ważne, iż większość altcoinów zalicza w tej chwili rynek niedźwiedzia.

Streszczenie:

  • Chimpzee (CHMPZ): Nowa zielona kryptowaluta przyciąga uwagę inwestorów, którym nie jest obojętna przyszłość naszej planety. Oto okazja nie tylko do inwestycji kapitału, ale też do ochrony zagrożonych gatunków zwierząt, a zarazem źródło pasywnego dochodu. Połaczenie kilku przyciągających uwagę zachęt sprawia, iż ten przyjazny środowisku, innowacyjny projekt blockchainowy z pewnością zasługuje na uwagę – może nas jeszcze zaskoczyć.
  • ScapesMania (MANIA): Innowacyjny altcoin, który nabiera rozpędu i przyciąga tłumy inwestorów już na etapie przedsprzedaży. Na jego renomę pracuje doświadczony zespół twórców, a wiarygodności projektowi dodają zaliczone audyty bezpieczeństwa, przeprowadzone przez renomowane podmioty.
  • Ripple (XRP): Twórcy waluty, Ripple Labs, przejęli część udziałów w giełdzie Bitstamp, co z pewnością wpływa na optymistyczne prognozy i zapowiadany wzrost wartości Ripple. Coin ma potencjał, jeżeli tylko przełamie poziomy oporu.
  • Arbitrum (ARB): Program grantowy i rosnące zainteresowanie rozwiązaniami warstwy drugiej sprawiają, iż perspektywy dla Arbitrum rysują się w jasnych barwach, choć poziomy oporu mogą przez cały czas stanowić pewne wyzwanie.
  • NEAR Protocol (NEAR): Mówi się, iż NEAR Protocol osiągnie wyniki lepsze niż inne tokeny. Pozytywne prognozy przewidują możliwy wzrost wartości, ale na przeszkodzie mogą stanąć poziomy oporu.
  • Pepe (PEPE): Po znaczącym wzroście sprzedaży, a następnie 44-procentowym spadku wartości Pepe może szykować się zarówno na rozwój jak i na wyzwania – sentyment wokół tej waluty jest zmienny, ale jako jeden z popularnych memecoinów Pepe z pewnością daje się zauważyć.

Chimpzee (CHMPZ): zielona kryptowaluta

Chimpzee to jeden z najciekawszych projektów 2023 roku. Wyróżnia go to, iż 10% wszystkich tokenów (całkowita podaż wynosi 200 miliardów) zostanie przeznaczona na pomoc organizacjom NGO, które zajmują się ochroną dzikiej przyrody, lasów i środowiska. Zamysłem projektu była zmiana optyki infrastruktury Web3, którą do tej pory wykorzystywano przede wszystkim do spekulacji finansowych i, niestety, łatwo tu było paść ofiarą scammerów.

Chimpzee chce udowodnić, iż technologię Web3 można wykorzystać, by uczynić świat lepszym miejscem. Dlatego twórcy projektu postanowili połączyć cel charytatywny z możliwością uzyskiwania dochodu pasywnego. CHMPZ to natywny token wyjątkowej platformy, która łączy mechanizmy Shop-to-Earn, Trade-to-Earn i Play-to-Earn w jednym ekosystemie.

fot. materiały sponsora

Obecnie cena Chimpzee (CHMPZ) wynosi MNIEJ NIŻ 0,000000000001 – to nie żart. Token nie pozostało notowany, ale presale jeszcze trwa. Z uwagi na niską cenę możliwe, iż ten altcoin będzie oferował w przyszłości atrakcyjną stopę zwrotu. Z pewnością warto mieć go na oku, szczególnie jeżeli leży wam na sercu dobro naszej planety.

Kup Chimpzee

Ripple (XRP): cyfrowy protokół płatności

Firma Ripple (XRP) wraz ze swoim natywnym tokenem o tej samej nazwie ostatnio często przewija się w mediach, między innymi za sprawą zawartej w tym roku transakcji: w pierwszej połowie tego roku firma RippleLabs wykupiła mniejszościowy pakiet udziałów w znanej giełdzie Bitstamp. Poza tym zauważono też, iż liczące się na rynku podmioty – powszechnie znane jako ‘wieloryby’ – masowo inwestują w XRP.

fot. materiały sponsora

Cena Ripple (XRP) oscyluje w granicach 0,466 do 0,556 dolara. Przy 10-dniowej średniej kroczącej na poziomie 0,516 dolara i 100-dniowej średniej kroczącej w wysokości 0,571 dolara poziomy wsparcia dla waluty Ripple wynoszą odpowiednio 0,329 USD i 0,419 USD, natomiast poziomy oporu 0,597 USD i 0,687 USD.

ScapesMania: nowy gracz na arenie krypto

ScapesMania (MANIA) niemalże z dnia na dzień stał się wyznacznikiem oryginalności na względnie nowym rynku kryptowalut. W tłumie niedocenianych altcoinów i kryptotytanów o uznanej już reputacji ScapesMania wyróżnia się z uwagi na innowacyjną strukturę przychodów i zawrotne tempo przedsprzedaży. W przeciwieństwie do popularnych coinów gamingowych, takich jak Meme Kombat, nie wykorzystuje jednak mechanizmu Play-to-Earn, ale tworzy zupełnie inną strukturę przychodu.

fot. materiały sponsora

Za fenomenem ScapesManii stoi wielokrotnie nagradzany zespół, który na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo projektu. Dowodem na to są liczne pomyślnie zaliczone audyty przeprowadzone przez instytucje z najwyższej półki. Jako iż token planuje wejść na najważniejsze giełdy, w tym przypadku istotna będzie widoczność i płynność, które również mają wpływ na dalszy wzrost wartości coina.

Arbitrum (ARB): rozwiązanie warstwy drugiej

Arbitrum (ARB) przyciąga zainteresowanie głównie za sprawą niedawnego głosowania nad finansowaniem stakingu ETH w autorskim rozwiązaniu warstwy drugiej. Ten ruch wskazuje na chęć wzmocnienia ekosystemu, by zapewnić użytkownikom jeszcze większą wartość niż dotychczas.

Rozwiązanie Arbitrum zapewnia sprawną, a także tańszą obsługę kontraktów smart. Ma poprawić doświadczenie użytowników poprzez eliminację najważniejszych niedociągnięć kontraktów smart na sieci Ethereum.

Cena Arbitrum (ARB) oscyluje pomiędzy 0,789 USD a 0,977 USD. Bieżące trendy i rosnące zainteresowanie rozwiązaniami warstwy drugiej oznaczają, iż Arbitrum (ARB) może liczyć na wzrost wartości w niedługiej perspektywie.

Protokół NEAR (NEAR): platforma blockchain nowej generacji

Od jakiegoś czasu mówi się, iż Protokół NEAR (NEAR) osiągnie wyższą wartość od innych tokenów. To tłumaczy rosnące zainteresowanie i pozytywny sentyment wokół Protokołu NEAR (NEAR) w społeczności krypto.

fot. materiały sponsora

NEAR to natywna waluta protokołu NEAR. Ten blockchain warstwy pierwszej wykorzystuje technologię shardingu, by osiągnąć skalowalność. Przełomowa technologia ma usprawnić obsługę transakcji również na szeroką skalę. Rozwiązanie jest również przyjazne dla środowiska – w 2021 r. zostało nagrodzone etykietą Climate Neutral Product za neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

Cena tokenu NEAR wynosi od 1,069 USD do 1,191 USD.

Wall Street Memes (WSM): fenomen memecoina

Wall Street Memes (WSM) zyskał popularność już w pierwszych godzinach przedsprzedaży. Wystarczyły dwie doby, by projekt zebrał 600 tysięcy dolarów. Wielu inwestorów zachęciło zaangażowanie Elona Muska, którego wpisy na X (dawnym Twitterze) przyczyniły się do wzrostu popularności Wall Street Memes.

Jako projekt otwarcie wyśmiewający Wall Street i scentralizowany świat finansów dostępny tylko dla uprzywilejowanych, projekt jest całkowicie dedykowany społeczności. W tej chwili WSM wspiera silna społeczność 36 706 osób skupionych na kanale Telegram, co również przyciąga uwagę do tokena i pozytywnie wpływa na jego widoczność.

Jedno jest pewne – memecoiny na dobre rozgościły się na rynku krypto, więc można oczekiwać, iż z czasem będzie ich coraz więcej i warto trzymać rękę na pulsie również w mediach społecznościowych.

Kup Wall Street Memes

Podsumowanie

Krajobraz na rynku kryptowalut zmienia się jak w kalejdoskopie. Gdy nadchodzi rynek niedźwiedzia, warto zainteresować się mniej oczywistymi rozwiązaniami. W dzisiejszym artykule zaprezentowaliśmy altcoiny, które całkiem nieźle – póki co – radzą sobie z bieżącymi wyzwaniami. Każdy z tych coinów ma swoje wady i zalety, a przede wszystkim każdy czymś się wyróżnia, a wiadomo nie od dziś, iż w dżungli krypto dobrze jest postawić na widoczność. Ale jako iż sentyment to nie wszystko, do każdego z altcoinów podaliśmy też garść liczb, z którymi nie sposób dyskutować. Warto zatem śledzić obecne trendy, a także sytuację na świecie, z mieszanką optymizmu i ostrożności, a przede wszystkim obserwować, jak obecne wydarzenia zmieniają perspektywę dla interesujących nas tokenów.

[Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany]

Idź do oryginalnego materiału