Nielegalni imigranci dostaną więcej niż utrzymujący ich podatnicy? UE chce zatrzymać ich w Polsce

3 miesięcy temu

Skrajne kontrowersje wzbudziły doniesienia o nowych unijnych przepisach. W ich myśl nielegalni imigranci mieliby być szokująco hojnie finansowani – z budżetów państw członkowskich, ale na poziomie dorównującym temu wyznaczanemu przez Niemcy.

Wedle pojawiających się informacji, zgodnie z przepisami UE, które właśnie wchodzą w życie, państwa członkowskie miałyby zapewniać nielegalnym imigrantom „odpowiednie” warunki życia. Pomijając fakt samej kwestii tego, dlaczego osoba przebywająca w Europie nielegalnie miałaby być uprawniona do jakichkolwiek pieniędzy podatników, clou w wysokości tegoż poziomu życia.

Otóż zgodnie z zapisami nowego wykwitu legislacji z Brukseli, nielegalni imigranci (eufemistycznie określani jako „osoby ubiegające się o ochronę międzynarodową”, najczęściej bez wspomnienia o fakcie pojawienia się ich w UE z naruszeniem prawa) mieliby zagwarantowany ten sam poziom życia niezależnie od kraju członkowskiego (!).

Oznaczałoby to, iż rzekomy azylant w Polsce miałby być utrzymywany na koszt polskiego podatnika – ale na poziomie analogicznym do tego, który oferują nielegalnym imigrantom Niemcy. Uwagę na ten fakt zwrócił Jacek Saryusz-Wolski.

W tym przypadku chodzi jednak o więcej niż tylko swoją ulubioną melodię organów Unii Europejskiej o „harmonizacji” każdej możliwej dziedziny życia w Europie („harmonizacji” – czyt. przejęciu kontroli przez instytucje UE). Problem jest głębszy i wynika z długofalowych interesów jednego państwa członkowskiego, Niemiec, na którego postulaty instytucje UE nieodmiennie okazują się bardzo wrażliwe.

Niemcy od dawna domagały się, by inne kraje Unii przyjmowały nielegalnych imigrantów na poziomie dorównujących ich własnemu. Jest to oczywiście pokłosie zalewu Republiki Federalnej przez rzekomych azylantów. To z kolei wynika z ogromnie hojnych pakietów socjalnych, jakie kraj ten oferuje nielegalnym przybyszom z Trzeciego Świata. Stanowczo przerasta on zabezpieczenie socjalne dostępne dla rodowitych obywateli w innych państwach UE.

Powodowało to, iż nielegalni imigranci, których Niemcy chciały umieścić w innych krajach, najczęściej i tak do nich wracali. Nowa dyrektywa stwierdza przy tym explicite, iż właśnie rozwiązanie tego problemu Niemiec jest jej głównym celem.

Idź do oryginalnego materiału