Laser Digital, kryptowalutowa dywizja japońskiego giganta bankowego Nomura, otrzymała pełną licencję kryptowalutową od dubajskiej agencji Virtual Asset Regulatory Authority (VARA). Licencja, wydana w ubiegły czwartek, zezwala Laser Digital na oferowanie usług brokersko-dealerskich w zakresie wirtualnych aktywów, zarządzania wirtualnymi aktywami i usług inwestycyjnych, co czyni ją jedną z niewielu instytucji zatwierdzonych do obsługi zarówno klientów detalicznych, jak i instytucjonalnych w tym wyjątkowym mieście na Bliskim Wschodzie.
Japoński gigant bankowy Nomura lepszy niż Binance
Laser Digital, założona w Szwajcarii we wrześniu ubiegłego roku jako kryptowalutowa odnoga Nomury, teraz koncentruje się na kwitnącym rynku kryptowalut w Dubaju. Dzięki zielonemu światłu regulacyjnemu firma jest gotowa do uruchomienia działalności handlowej i zarządzania aktywami cyfrowymi w nadchodzących miesiącach.
„Cieszymy się, iż możemy wejść na rynek dubajski i zapewnić inwestorom instytucjonalnym kompleksowy pakiet usług kryptograficznych” – powiedział Jez Mohideen, dyrektor generalny Laser Digital. Firma ma na celu zaoferowanie inwestorom instytucjonalnym szerokiej gamy produktów i rozwiązań inwestycyjnych w aktywa cyfrowe, w tym usług handlu pozagiełdowego (OTC). Handel pozagiełdowy pozwala na spersonalizowane transakcje na dużą skalę, dostosowane do konkretnych potrzeb klientów instytucjonalnych.
Proces zatwierdzania w Dubaju był bardzo konkurencyjny, a szybka progresja Laser Digital w celu uzyskania pełnej licencji w mniej niż rok świadczy o jej umiejętności świadczenia usług kryptograficznych na najwyższym poziomie. Osiągnięcie firmy wyprzedziło choćby Binance, największą na świecie giełdę kryptowalut, której niedawno przyznano licencję na minimalny opłacalny produkt (MVP) z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi usług detalicznych.
Dubaj może stać się stolicą światowego krypto
Przeprowadzka do Dubaju stanowi strategiczną ekspansję dla Laser Digital, ponieważ miasto to staje się na naszych oczach prawdziwym hotspotem dla branży kryptowalut. Na początku tego roku Dubaj przyciągnął ponad 500 firm krypto, częściowo dzięki hojnym ulgom podatkowym oferowanym przez Dubai Multi Commodities Center. Centrum działa jako dedykowane centrum dla lokalnych przedsiębiorców kryptowalutowych, zapewniając korzystne środowisko regulacyjne dla przedsięwzięć związanych z branżą.
Wejście Laser Digital na rynek dubajski podkreśla rosnące zainteresowanie instytucji finansowych głównego nurtu kryptowalutami. Ponieważ rynki były świadkami odrodzenia rynku krypto w 2023 r., banki i inne instytucje finansowe coraz częściej szukają możliwości postawienia swojej stopy w tym sektorze.
„Wierzymy, iż dokładny i konsultacyjny proces licencjonowania VARA zapewnia inwestorom instytucjonalnym pewność, której potrzebują, aby zaangażować się w tę klasę aktywów” – dodał Mohideen.