Rząd planuje nałożenie nowego obowiązku na właścicieli nieruchomości. Chodzi o osoby, które chcą wybudować dom na wsi. Nowi mieszkańcy nie będą mogli skarżyć się ani na uciążliwe zapachy i hałas, ani na prace nocne. Co istotne, obowiązkowe oświadczenie ma zostać włączone do aktu notarialnego. Swój projekt o ochronie produkcyjnego charakteru polskiej wsi złożył również Prezydent RP Karol Nawrocki.
Nowy obowiązek dla właścicieli nieruchomości: trzeba będzie podpisać oświadczenie o zrzeczeniu się części swoich praw
Zdjęcie: właściciel, nieruchomości, rolnik, ministerstwo rolnictwa, rząd, prezydent

1 godzina temu





