Ministerstwo Finansów podało warunki oprocentowania obligacji skarbowych w marcu 2025 roku. Obligacje Skarbu Państwa będą miały takie samo oprocentowanie, jak w lutym.

Obligacje Skarbu Państwa z rosnącą popularnością
Oszczędności Polaków coraz częściej są gromadzone w formie obligacji skarbowych. Według danych Ministerstwa Finansów w styczniu 2025 roku dokonano ich sprzedaży na łączną wartość 6,26 mld zł. To o ponad 1 mld zł więcej niż miesiąc wcześniej. Najbardziej popularne są Obligacje Skarbu Państwa 12-miesięczne o zmiennym oprocentowaniu oraz 3-letnie ze stałą stopą procentową.
Resort finansów ogłosił warunki dotyczące oprocentowania tego instrumentu oszczędnościowego w marcu 2025 roku.
Oprocentowanie bez zmian
Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów oprocentowanie obligacji detalicznych będzie w nim takie samo, jak aktualne. Oznacza to, iż oprocentowanie jednorocznych obligacji, które są zależne od stopy referencyjnej NBP, wyniesie 5,75 proc. W przypadku obligacji dwuletnich w pierwszym miesięcznym okresie odsetkowym jego wartość wyniesie 5,90 proc.
Obligacje stałoprocentowe trzymiesięczne będą w dalszym ciągu oprocentowane na 3,0 proc. w skali roku. Dla obligacji 3-letnich oprocentowanie w marcu 2025 roku wynosić będzie 5,95 proc.
Oprocentowanie dla pozostałych rodzajów obligacji wynosić będzie odpowiednio: 6,30 proc. w przypadku obligacji czteroletnich oraz 6,55 proc. dla obligacji dziesięcioletnich w pierwszym okresie odsetkowym (w kolejnych jest uzależnione od inflacji).
Nie zmieni się również wysokość oprocentowania obligacji dla beneficjentów programu „Rodzina 800 plus”. Te wynosić będą w pierwszym roku 6,50 proc. (obligacje 6-letnie) i 6,80 proc. (obligacje 12-letnie).

Wielowalutowość dla firm w VeloBanku. Nowa usługa

Pożyczki pozabankowe w styczniu 2025 roku. Odnotowano wzrosty wartości i liczby udzielonych pożyczek
Czytaj więcej

Jak zaoszczędzić z Kontem Santander (dawniej Konto Jakie Chcę) Santander Banku Polska?

Czy darowizna po ślubie wchodzi do majątku wspólnego?

Autopay – czym jest ta coraz popularniejsza usługa i jak z niej korzystać?
