Od zera do wieloryba, crypto magik wsadził do kapelusza 62 USD. Wyciągnął 2 mln USD, po 22 dniach

1 rok temu

Anonimowy kryptowalutowy trader-ryzykant zainwestował nieco ponad 60 USD i w 22 dni zbił fortunę na memcoinie, opartym na blockchainie Solany. Sytuacja ma oczywiście związek z potężną 'pompą’ na rynku mniejszych kryptowalut, która rozpoczęła się w czasie gdy Bitcoin złapał zadyszkę i wszedł w konsolidację. W miarę przekonania o nadchodzącej hossie 'alty’ znów dają nielicznej grupie zarobić fortunę, zostawiając większość spekulantów z niepowetowanymi stratami. Tak zwane 'silly money’ wróciły do kryptowalut opartych na memach, które znane są ze spekulacyjnych rajdów i zerowych fundamentów.

Wspomniany trader zdecydował się postawić na znany już token, którego logiem jest jest „głupi smok”. Mowa oczywiście o bijącym rekordy popularności Silly Dragon (SILLY), który relatywnie niedawno zadebiutował na DeFi, w łańcuchu Solany. Bardzo pozytywne sentymenty wokół SILLY po części wynikają też ze spektakularnego wzrostu samej Solany, której blockchain bije rekordy popularności i przyciąga 'hype’.

Co sprawiło, iż SILLY oszalał? Post CEO Solany, Anatolija Jakowenko, z 8 listopada, ktory zasygnalizowal, iż nadchodzi rok głupiego smoka. Nie trzeba było długo czekać na start memcoina. Tweet Jakowenki nawiązał do smoczego kostiumu, w którym dyrektor generalny pojawil się na Halloween podczas konferencji Breakpoint 2023 Fundacji Solana. Spekulacje rynku sugerują, iż świeżo upieczony 'wieloryb’ Silly był deweloprem projektu lub 'insiderem’. Tymczasem nie jest to oczywiste, patrząc na rozmiar inwestycji.

Magiczny kapelusz

Dane on-chain dostarczone przez platformę Lookonchain skoncentrowały uwagę na traderze, który postanowił skoczyć na główkę i przetrwał. Co ważne, crypto-anon zainwestował bardzo niewiele, co od razu zmniejszyło ryzyko wspomnianej transakcji ponieważ… Do stracenia miał maksymalnie 62 USD. To równowartość mniej więcej 250 polskich złotych. Wspomniany spekulant zaczął przygodę od zaledwie 1,5 SOL (wartej około 92 USD). Po tym jak usłyszał (bardzo wcześnie) o projekcie SILLY wymienił 66% swoich rezerw czyli 1 SOL, wycenione wtedy na 62 USD, by zakupić 43 miliony tokenów SILLY. Miało to miejsce 5 minut po tym jak notowania memcoina wystartowaly.

Niespełna 22 dni później wartość jego inwestycji wzrosła do 2 milionów USD, a SILLY osiągnął nowy rekord z kapitalizacją rynkową przeszło 120 milionów USD. Według Lookonchain, trader zrealizował wtedy ok. 528 000 USD zysku. Zostawił w swoim portfelu pozostałe 9,76 miliona tokenów SILLY, wartych 1,5 miliona USD. W tej chwili nieznany trader jest… Ósmym co do wielkości właścicielem SILLY. Nowa fala zainteresowania ekosystemem Solana zaskoczyła rynek crypto. Na początku grudnia memecoin Bonk (BONK) stał się trzecim co do wielkości memecoinem na rynku. Dołączył tym samym do Shiba Inu (SHIB) i Dogecoin (DOGE). Zdetronizował popularny w czasie bessy memcoin Pepecoin (PEPE). W miarę jak cena BONK wzrosła, wystrzeliła też popularność telefona Solana Saga, który gwałtownie się wyprzedał.

Idź do oryginalnego materiału