Umowa finansowania konsorcjalnego z Distributie Energie Oltenia. To pierwsza transakcja, której dokonał oddział korporacyjny PKO BP w Rumunii.

Nowy zagraniczny oddział korporacyjny PKO BP
Oddział korporacyjny PKO BP w Rumunii swoją działalność rozpoczął 1 stycznia 2025 roku. Prowadzenie działalności na tym rynku jest elementem strategii banku na lata 2025-2027. PKO Bank Polski S.A. Varsovia, Sucursala Bucuresti chce być bankiem pierwszego wyboru dla polskich firm działających na rynku rumuńskim oraz bramą dla rumuńskich spółek wchodzących na rynek polski.
To czwarta zagraniczna placówka korporacyjna w historii PKO BP. Trzy poprzedzające ją otwarto we Frankfurcie nad Menem, Pradze i Bratysławie.
Pierwsza transakcja nowego oddziału
Nowy podmiot ma już na swoim koncie pierwszą udaną transakcję. Mowa o umowie finansowania konsorcjalnego z Distributie Energie Oltenia. To jeden z największych operatorów systemów dystrybucyjnych energii elektrycznej w Rumunii. Transakcja ma na celu refinansowanie istniejącego zadłużenia, a także zapewnienie 1,76 mld RON (ok. 350 mln euro) finansowania dodatkowych inwestycji w ciągu najbliższych 7 lat.
„Cieszę się, iż zdobyliśmy zaufanie firmy z rynku rumuńskiego. Dziękujemy klientowi za możliwość udziału w jednym z największych finansowań związanych ze zrównoważonym rozwojem, jakie kiedykolwiek zostało udzielone na rynku rumuńskim. Jesteśmy gotowi wspierać i finansować firmy na lokalnym rynku, co potwierdza właśnie ta transakcja. Mocno koncentrujemy się na wsparciu polskich firm, które działają na tutejszym rynku” – mówi Jan Majewski, dyrektor PKO Bank Polski Varșovia, Sucursala București.
Oprócz PKO BP w skład konsorcjum weszło również 8 lokalnych i międzynarodowych instytucji finansowych.
Źródło grafiki: PKO BP

Złoty Bankier 2025. Poznaliśmy laureatów 16. edycji badania

Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję. Bez zmian i bez zaskoczenia
Czytaj więcej

Konto walutowe na majówkę – bez opłat za przewalutowania!

Konto dla młodych. Do kiedy nic nie kosztuje?

Lokata Zimowa Santander Banku Polska – zalety i wady, warunki, opinia eksperta
