Oficjalnie: Dogecoin zmartwychwstał! Powtórzy chory rajd z 2021 roku?

1 miesiąc temu

Dogecoin (DOGE), znana memowa kryptowaluta, odzyskuje blask po długim okresie stagnacji. Ostatnio przekroczył barierę 0,12 dolara, osiągając najwyższy poziom od listopada 2022 roku. Tym samym, Dogecoin wrócił do gry, ponownie znajdując się wśród 10 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Dogecoin: odrodzenie

W ciągu ostatnich 24 godzin DOGE zanotował wzrost o ponad 35%, odzyskując kapitalizację rynkową na poziomie 18 miliardów dolarów. Ten gwałtowny ruch wywołał entuzjazm wśród inwestorów DOGE, stawiając pytania o potencjał tej kryptowaluty w obecnym byczym rynku.

Wielu wierzy, iż Dogecoin może powtórzyć, a choćby przewyższyć swoje osiągnięcia z 2021 roku. Wówczas, jego wartość wzrosła o ponad 26 000%, osiągając historyczny szczyt (ATH) 0,7376 dolara. Sukces DOGE w tamtym roku był częściowo wynikiem szerszej akceptacji, jaką zaczął się cieszyć.

Dogecoin może zyskać na jeszcze szerszej adopcji głównego nurtu. Szczególnie iż pojawiły się doniesienia o możliwym włączeniu go do usługi płatniczej platformy X. Jest to bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę słabość Elona Muska (właściciela X) do tego memecoina. Musk już zapewnił dodatkową użyteczność dla Dogecoina, potwierdzając, iż będzie on akceptowany w superstacjach ładowania Tesli, które są budowane w Hollywood.

Zobacz także: Korekta Bitcoina jest nieunikniona. Najpierw krach, potem lot w kosmos?

Memecoiny na start!

DOGE wciąż jest największym memecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej. Jednak istnieje możliwość, iż to się zmieni przed końcem tego cyklu byka. Świeży narybek, na przykład BONK, zrobił dobre wrażenie jeszcze przed ponownym pojawieniem się trendu wzrostowego. Czarnym koniem z kolei może okazać się Dogwifhat (WIF).

Analityk kryptowalutowy, Bluntz Capital, zasugerował, iż WIF może stanąć w szranki z Dogecoinem w tym cyklu rynkowym, twierdząc, iż jest on na progu „turbo parabolicznego” wzrostu. W rzeczywistości WIF znajduje się wśród pięciu najlepszych memecoinów, notując wzrost wartości o ponad 400% od początku roku.

W chwili pisania tego artykułu DOGE wycenia się na około 0,12 dolara, notując wzrost o ponad 40% w ciągu ostatniego tygodnia.

Może Cię również zainteresować:

Idź do oryginalnego materiału