Ogromne oczekiwania wobec Solany. Sektor VC obstawia wzrost jej kursu do 600 USD

cryps.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: Solana 2023


Solana okazała się być jednym z lepszych wyborów na kryptowalutowym rynku, o ile chodzi o jej ruchy cenowe w latach 2023-2024. Chociaż projekt ten musi mierzyć się z krytyką za zbyt duże skupienie na sektorze memecoinów, to wielu inwestorów wiąże z nim wielkie nadzieje. Najnowsze badanie przeprowadzone wśród inwestorów Venture Capital oraz przedstawicieli funduszy hedgingowych wskazuje na silną wiarę w to, iż SOL w dalszym ciągu będzie pozwalać nam nieźle zarobić.


  • Jedna trzecia respondentów badania “Q4 2024 Crypto Investment Manager Survey” przewiduje, iż kurs SOL wzrośnie do poziomu 600 dolarów.
  • Analogiczna liczba ankietowanych osób jest zdania, iż największy wzrost ceny tego altcoina nastąpi w drugiej połowie 2025 roku.

Solana okaże się czarnym koniem hossy w 2025 roku?

Firma MV Global przeprowadziła niedawno ankietę wśród 76 najlepszych funduszy Venture Capital oraz firm odpowiedzialnych za fundusze hedgingowe z sektora kryptowalut.

Badanie o tytule “Q4 2024 Crypto Investment Manager Survey”, które skupiało się na inwestycjach z rynku cyfrowych aktywów w ostatnim kwartale 2024 roku, wyłoniło bardzo pozytywne nastawienie inwestorów wobec projektu Solana.

Warto zaznaczyć, iż w ciągu ostatniego półrocza altcoin ten nie był zbytnio w stanie wyrwać się z trendu bocznego na swoim wykresie cenowym, a jego blockchain mierzył się z wieloma negatywnymi opiniami.

Jak widać, nie oznacza to, iż branża kryptowalut kompletnie odwróciła się od Solany. Otóż blisko jedna trzecia respondentów wspomnianej wyżej ankiety jest zdania, iż kurs ​​SOL zdoła wzrosnąć powyżej poziomu 600 dolarów w tym cyklu.

Natomiast 23,2% osób stwierdziło, iż cena ta będzie stanowić nowe ATH tej kryptowaluty. Taki sam odsetek badanych wskazał jednak, że ​​token ten utknie w przedziale cenowym między 150 a 300 dolarów i jego najwyższy szczyt zobaczymy dopiero w drugiej połowie 2025 roku.

Skąd jednak tak optymistyczne prognozy względem tego projektu? Pewien analityk biorący udział w badaniu wskazał, iż SOL oraz ETH w czasie obecnej hossy odnotują znacznie lepsze wyniki od bitcoina.

To prosty sposób na wykorzystanie potencjału wielu branż, takich jak DePIN i memecoiny

– argumentował.

Fakt, Solana jest swego rodzaju hubem dla memicznych kryptowalut, gdzie odnotowuje się najwyższe poziomy ich wybijania oraz handlu.

Należy jednak pamiętać, że mówimy o tokenach bez jakichkolwiek praktycznych opcji zastosowania i fundamentów. Memecoiny to czyste spekulacyjne aktywa, w przypadku których większość z nich traci na wartości.

Natomiast sektor DePIN to już nieco inna para kaloszy. Tutaj mamy do czynienia z nową gospodarką cyfrowych usług oraz produktów, która eliminuje obecność pośredników i tę część rynku kryptowalut warto mieć na oku.

Sezon na altcoiny będzie czymś epickim?

W kwestii alternatywnych kryptowalut większość respondentów jest nastawiona bardzo byczo. Jest jednak pewne “ale”. Chociaż prawie 70% respondentów deklaruje silną wiarę w sezon na alty, to wskazuje przy tym jedynie kilka projektów.

Jest 100x więcej tokenów niż w poprzednim cyklu. Naprawdę trudno zobaczyć, jak wszystkie te rzeczy przechodzą z betą do BTC, jak to miało miejsce w przeszłości

– zauważa jeden z analityków.

Wśród najbardziej preferowanych tokenów są te zaliczane do segmentu związanego ze sztuczną inteligencją (AI). Za tą kategorią opowiedziało się aż 43% respondentów.

Na drugim miejscu znalazły się właśnie kryptowaluty z kategorii zdecentralizowanych sieci infrastruktury fizycznej (czyli DePIN), na które wskazało 14,3% uczestników.

Najmniej wiary pokłada się w tokenach gamingowych. Aż 27,5% badanych uważa ten wybór za najgorszy w tym cyklu.

Nie musisz zlecać firmom kryptowalutowym tworzenia gry lub studia gier. Integracja jest najlepszą drogą naprzód. Nie próbuj tworzyć kolejnego Call of Duty, ale pozwól Call of Duty przyjąć krypto

– zaleca jeden z badanych inwestorów VC.

Poza grami również słabo wypadły w tym badaniu natywne tokeny blockchainów warstwy 2. Aż 24,6% osób uznało ten sektor za potencjalnie nierentowny.

Idź do oryginalnego materiału