Oprocentowanie obligacji detalicznych Skarbu Państwa utrzymane. Ministerstwo Finansów podało jego wartości na grudzień

zgarnijpremie.pl 1 miesiąc temu

Jest już znane oprocentowanie obligacji detalicznych Skarbu Państwa, jakie obowiązywać będzie w grudniu 2024 roku. Resort finansów zdecydował o utrzymaniu jego listopadowych wartości.

Comiesięczne oczekiwanie

Obligacje detaliczne Skarbu Państwa są coraz popularniejszą metodą lokowania oszczędności przez Polaków. Nic więc dziwnego, iż co miesiąc coraz większa rzesza oszczędzających czeka na informację Ministerstwa Finansów, dotyczącą ich oprocentowania. Jego ostatnie zmiany nie były dla nich korzystne. Oprocentowanie obligacji zmalało w ich ofercie na wrzesień. Oprócz tego zwiększono również wtedy wysokość prowizji za ich przedterminowy wykup.

Oprocentowanie obligacji bez zmian

Z uwagi na tę perspektywę korzystny wydaje się więc fakt, iż resort finansów zadecydował o utrzymaniu listopadowego oprocentowania tych papierów dłużnych w ofercie na grudzień 2024 roku. Informację podano w komunikacie na stronie internetowej ministerstwa.

„W grudniu oprocentowanie 1-rocznych obligacji zmiennoprocentowych wyniesie 5,75 proc., a 2-letnich 5,90 proc., w pierwszym miesięcznym okresie odsetkowym. Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosić będzie 3,00 proc. w skali roku, a 3-letnich 5,95 proc. Pozostałe obligacje, w pierwszym rocznym okresie odsetkowym, oprocentowane będą odpowiednio: 6,30 proc. 4-letnie oraz 6,55 proc. 10-letnie. 6— i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu 'Rodzina 800 plus’ oprocentowane będą odpowiednio 6,50 proc. i 6,80 proc. w pierwszym roku” – brzmi treść komunikatu.

Czas pokaże, w jaki sposób przełoży się to na ilość zakupionych w ostatnim miesiącu roku obligacji. Według danych za październik 2024 roku wykupiono w nim obligacje detaliczne Skarbu Państwa na łączną wartość 5,93 mld zł.

27 listopada 2024 Wiadomości
Świadczenie Dobry Start. Czas na wnioski tylko do końca listopada
27 listopada 2024 Wiadomości
Zastrzeżenie PESEL. PKO BP wyjaśnia
Czytaj więcej
2 marca 2020 Karty kredytowe – poradniki
Karta kredytowa, a debetowa. Czym się różnią i która jest najlepsza?
31 maja 2024 Konta osobiste – poradniki
Jak zamknąć konto w VeloBanku?
24 maja 2024 Finanse codzienne – poradniki
Ile można wypłacić z bankomatu?
22 kwietnia 2023 Finanse codzienne – poradniki
Największe banki w Polsce
Idź do oryginalnego materiału