27 czerwca po raz pierwszy słynne Pendolino zawiozło turystów na wakacyjny wypoczynek do Ustki. Do nadmorskiego kurortu najnowocześniejszy pociąg PKP Intercity kursuje z Bielska-Białej, przez Katowice, Warszawę oraz Trójmiasto. Połączenie będzie realizowane do końca
sierpnia.Pendolino dotarło do Ustki