Pepe Unchained – pierwszy token Pepe na blockchainie warstwy 2

2 dni temu

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Pepe to jedna z najpopularniejszych kryptowalut w kategorii memecoinów. Wystarczy zauważyć, iż w kategorii kapitalizacji $PEPE ustępuje tylko tokenom Dogecoin oraz Shiba Inu. Podobnie jak w przypadku innych oryginalnych memecoinów, również token Pepe doczekał się wielu mniej lub bardziej udanych kopii. Kolejną z nich jest Pepe Unchained. Jak wskazuje zainteresowanie w pierwszych dniach przedsprzedaży, wydaje się, iż nowy token $PEPU po publicznej emisji może dołączyć do grona najpopularniejszych monet memowych, a być może choćby przebić oryginał.

Fot materiały partnera

Pepe Unchained – token na blockchainie warstwy 2 Ethereum

Nowy memecoin Pepe Unchained ($PEPU) gwałtownie trafił na pierwsze strony branżowych mediów, a dalej – na usta wielu inwestorów poszukujących perspektywicznych tokenów memowych. Duże zainteresowanie nie jest dziełem przypadku. Przede wszystkim jest to token na blockchainie warstwy 2 Ethereum. To duża korzyść, ponieważ transakcje są dzięki temu dużo szybsze, natomiast koszty – niższe.

Niewątpliwie Ethereum to jeden z dominujących blockchainów. Jednak ma też sporo ograniczeń, zwłaszcza o ile wziąć pod uwagę adaptację tokenów memowych. Wynika to z niewielkiej szybkości transakcji, a przy tym wysokich opłat. Handel jest nie tylko powolny, ale także kosztowny.

W przypadku blockchaina warstwy 2 rozwiązano ten problem. Z jednej strony udało się skonsolidować wiele transakcji w pakiecie, co znacząco przyspieszyło handel i jednocześnie zredukowało jego koszty. Dla inwestorów oznacza to większą opłacalność w połączeniu ze wzrostem wydajności. W ten sposób Pepe Unchained jest pierwszym na świecie tokenem Pepe na własnym łańcuchu. To wszystko przy pełnej przejrzystości, ponieważ inwestorzy mogą monitorować każdą transakcję.

Wysokie nagrody za staking

Jak duży sukces może odnieść moneta memowa dzięki blockchainowi warstwy 2, pokazuje Shiba Inu z ekosystemem Shibarium. Nie wolno zapominać też o maskotce projektu. Żaba Pepe stworzona przez Matta Furie jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych bajkowych postaci.

Inwestorów zachęcić mają również wysokie nagrody za staking. Jak w przypadku większości memecoinów dostępnych w fazie ICO, stawka nagród jest dynamiczna i zmienia się wraz ze zmniejszeniem liczby tokenów przeznaczonych na fazę przedsprzedaży. Dystrybucja nagród w postaci tokenów $PEPU odbywa się w tempie 608,82 monet $PEPU na blok Ethereum.

Fot. materiały partnera

Oczywiście najwięcej zyskają inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup tokenów w pierwszych fazach przedsprzedaży. Jest to również rozsądne finansowo, ponieważ na każdym kolejnym etapie cena tokenów idzie w górę. W chwili pisania artykułu roczna stopa zwrotu (APY) w ramach stakingu wynosi ponad 2000%.

Tokenomika Pepe Unchained

Łączna podaż tokenów $PEPU wynosi 8 000 000 000 monet, które mają określone przeznaczenie:

  • Przedsprzedaż: 20% podaży – 1 600 000 000 tokenów $PEPU.
  • Staking: 30% podaży – 2 400 000 000 tokenów $PEPU.
  • Marketing: 20% podaży – 1 600 000 000 tokenów $PEPU.
  • Utrzymanie płynności: 10% podaży – 800 000 000 tokenów $PEPU.
  • Finansowanie projektu: 10% podaży – 800 000 000 tokenów $PEPU.
  • Alokacja w łańcuchu dostaw: 10% podaży – 800 000 000 tokenów $PEPU.

Na stronie projektu znaleźć można także mapę drogową. Znajduje się tam również informacja o przeprowadzonym audycie, za który odpowiadała niemiecka firma SolidProof. W podsumowaniu audytu można przeczytać, iż nie stwierdzono żadnych problemów, co tym bardziej może zachęcać do inwestowania w $PEPU.

Jak kupić tokeny $PEPU?

Przedsprzedaż projektu przebiega bardzo sprawnie. W krótkim czasie twórcom udało się zebrać ponad 1 000 000 USD i przez cały czas kwota ta gwałtownie rośnie. Przedsprzedaż podzielono na etapy, na których cena monety jest coraz wyższa. Na szczęście wzrost nie jest duży, aczkolwiek zawsze warto nabywać perspektywiczne tokeny w pierwszych fazach ICO lub zaraz po publicznej emisji.

Fot. materiały partnera

Kup Pepe Unchained

Aktualnie za jeden token $PEPU zapłacić trzeba zaledwie 0,0080964 USD. Cena jest atrakcyjna, a zakup monet bardzo prosty. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Utwórz swój portfel – o ile nie masz kompatybilnego portfela, musisz go utworzyć (np. Coinbase, Best Wallet, MetaMask). Dobrym wyborem jest MetaMask – w wersji desktopowej (na komputerach) dostępny jako rozszerzenie przeglądarki, na urządzeniach mobilnych – w formie aplikacji.
  2. Doładuj portfel kryptowalutami – tokeny $PEPU kupisz z wykorzystaniem kryptowalut Ethereum (ETH), Tether (USDT) oraz Binance Coin (BNB). o ile nie posiadasz tych kryptowalut – doładuj portfel. Możesz też zapłacić kartą.
  3. Kup i zamroź (staking) tokeny $PEPU.

Na co stać token Pepe Unchained?

Czy Pepe Unchained powtórzy sukces Pepe i urośnie tak samo mocno, a może choćby przebije wzrost, jaki przyniosła oryginalna moneta z sympatyczną żabą? Oczywiście na razie można tylko spekulować, ale niewątpliwie nowy memecoin ma duży potencjał do wzrostu. W praktyce można tutaj mówić nie tyle o samym tokenie memowym, ile całym ekosystemie dla memecoinów.

Warto przypomnieć, iż token $PEPE uruchomiony w 2023 roku może poszczycić się spektakularnym wzrostem. Jak wskazuje wykres CoinMarketCap, od momentu publicznej emisji ten popularny memecoin z kapitalizacją przekraczającą 5 000 000 000 USD urósł o ponad 21000%. Naturalnie na takie zyski mogli liczyć inwestorzy, którzy zainwestowali w token na wczesnym etapie, chociaż choćby inwestycja jeszcze rok temu dziś przyniosłaby ponad 650% zysku.

Fot. materiały partnera

Inwestycja w fazie przedsprzedaży jest potencjalnie najbezpieczniejsza. Moneta ma bowiem kilka miejsca na spadek wartości, a jednocześnie daje szansę na duży zysk po publicznej emisji. Oczywiście podobnie jak w przypadku innych memecoinów, także przy $PEPU należy pamiętać o możliwych dużych wahaniach kursu. W związku z tym warto dobrze zdywersyfikować swój portfel kryptowalutowy i przeznaczyć tylko część środków dedykowanych inwestowaniu w memecoiny.

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Idź do oryginalnego materiału