Biedronka to sieć, która cieszy się wśród Polaków dużą popularnością. Powodem jest między innymi duża liczba sklepów. Według najnowszych dostępnych danych, na koniec pierwszego kwartału 2024 roku, sieć Biedronka posiadała 3596 sklepów w Polsce. Natomiast w 2025 roku liczba sklepów wzrosła do 3730. Klienci chętnie wybierają sieć z racji na cykliczne promocje. Warto jednak wiedzieć, jak wydać mniej pieniędzy na zakupy. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. Reklama
Pieniądze zostaną w kieszeni, tak oszczędzisz w Biedronce
Idąc na zakupy do Biedronki, warto wiedzieć, jak dokonywać transakcji, aby z konta bankowego, albo z portfela w przypadku płatności gotówką nie zniknęło więcej pieniędzy, niż jest to konieczne. Warto wiedzieć, iż planując zakupy z wyprzedzeniem można sporo zaoszczędzić i chociaż część zasad wydaje się banalna, to w rozrachunku miesięcznym różnica w wydatkach będzie odczuwalna.
Biedronka oferuje szereg zniżek tylko klientom posiadającym kartę lojalnościową. Mowa o plastikowej wersji Karty Moja Biedronka albo o jej wirtualnym odpowiedniku dostępnym w aplikacji Moja Biedronka. Co więcej, użytkownicy aplikacji mogą oszczędzać poprzez personalizowane kupony rabatowe otrzymywane maksymalnie dwa razy dziennie z racji opcji Shakeomat.
Inną kwestią jest to, by dopasowywać to, co wrzucamy do swojego koszyka z tym, co w tej chwili objęte jest promocjami. Na bieżącą kontrolę tego, na czym można najwięcej oszczędzić podczas zakupów, pozwoli regularne zapoznawanie się z gazetkami promocyjnymi, a te dostępne są także w internecie, a więc nie trzeba choćby wychodzić z domu, aby zaplanować listę zakupów pozwalającą na tańsze zakupy.
Nie tylko gazetki promocyjne, czasem zwyczajnie kup więcej
Biedronka bardzo często decyduje się na to, aby promocja obowiązywała tylko w konkretne dni. Adnotacja ta jest zawarta przy produkcie objętym obniżką cen, więc warto wiedzieć, iż czasem oszczędności mogą być efektem robienia zakupów w konkretne dni. Niemniej z tej opcji najczęściej korzystać będą tylko klienci, którzy mieszkają blisko sklepów, gdyż codzienne wizyty w placówkach z zamiarem kupna jednego produktu nie dla wszystkich są opłacalną opcją.
Odchodząc natomiast od kupowania mniejszych ilości, aby zaoszczędzić na zakupach w Biedronce, warto sięgać po promocyjne ceny i kupować większe ilości produktów w niższych cenach. Nie jest bowiem tajemnicą, iż kupowanie produktów w większych opakowaniach lub na zapas (np. artykułów spożywczych o długim terminie ważności) często wychodzi taniej, zwłaszcza jeżeli produkty te są w promocji.
Do tego, zamiast przepłacać za markę produktu, warto spojrzeć na oferowane przez sieci - nie tylko w przypadku Biedronki - produkty marek własnych. Często są one tańsze niż ich markowe odpowiedniki, a jakość jest w wielu przypadkach porównywalna.
Korzystaj z promocji, ale... kontroluj
Nie należy jednak brać pod uwagę, iż zawsze to Biedronka będzie oferować najlepsze ceny na rynku. Klient oszczędzający pieniądze to także konsument świadomy tego, iż należy krytycznie podchodzić do kwestii reklamowych i sloganów krzyczących z kolorowych cenówek. Podstawą oszczędności jest bowiem porównywanie cen produktów w różnych sklepach.
Inne sposoby na to, aby zaoszczędzić na zakupach w Biedronce i innych większych sieciach handlowych, to także między innymi:
zakupy w dniach wyprzedaży, korzystanie z bonów i kuponów rabatowych, robienie zakupów z wyprzedzeniem, zakupy w zestawach, kupowanie w ramach promocji "2 za 1", zwracanie uwagi na daty ważności (te produkty są bardzo często przeceniane), Korzystanie z aplikacji oferujących cashback (cashback to forma programu lojalnościowego, w którym konsumenci otrzymują część pieniędzy wydanych na zakupy z powrotem, zwykle w postaci gotówki lub punktów do wykorzystania na przyszłe zakupy).
Agata Jaroszewska