Pierwszy krok do przejrzystych regulacji prawnych kryptowalut w USA? Komisarz CFTC jednoznacznie o szansach

1 rok temu

Nie milkną echa ostatnich decyzji sądu federalnego w sprawie Ripple vs SEC. Rynek gwałtownie zareagował optymizmem, który przełożył się na wzrost kursu XRP. Pytanie, czy ta euforia nie jest przedwczesna. Batalia sądowa jeszcze się nie zakończyła. Nie brakuje jednak opinii, iż to pierwsza oznaka tworzenia się przejrzystości prawnej na rynku kryptowalut w USA.

Na rynku kryptowalut w USA pojawi się normalność?

Po głośnym orzeczeniu sędziego federalnego w sprawie Ripple vs SEC, rozpoczęły się debaty o jego znaczeniu dla przyszłości kryptowalut w USA. Sędzia orzekł, iż XRP niekoniecznie jest papierem wartościowym. Dla jednych to przełomowa decyzja. Inni studzą emocje twierdząc, iż nic jeszcze nie jest przesądzone. Do pierwszej grupy można zaliczyć Caroline Pham, jedną z pięciu komisarzy Commodities Futures Trading Commission (CFTC), niezależnej agencji zajmującej się regulacją i ochroną rynku kryptowalut przed nadużyciami. Udzielając wywiadu dla „Bloomberg”, komisarz Pham powiedział, iż ostatnie ważne decyzje sądowe dotyczące klasyfikacji aktywów kryptograficznych ostatecznie doprowadzą do przejrzystości regulacyjnej.

Thank you @BloombergTV for the opportunity to talk about our important GMAC initiatives! Beyond crypto, institutional markets & central banks are looking at tokenization of real assets like bonds. Today, we heard about international, US & EU developments & key takeaways. https://t.co/cWTShDy2Bf

— Caroline D. Pham (@CarolineDPham) July 18, 2023

Jedna jaskółka wiosny nie czyni? Czas pokaże

Caroline Pham powiedziała, iż ​​nie może się doczekać udziału w regulacyjnych grupach roboczych. Ma również nadzieję, iż inne amerykańskie organy regulacyjne, takie jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, będą współpracować, aby opracować „holistyczne podejście” do regulacji kryptowalut. Pytanie tylko, czy aby jej optymizm nie zostanie gwałtownie zgaszony przez przewodniczącego SEC. Gary Gensler nie krył niezadowolenia z ostatnich decyzji sądu. Na konferencji, która miała miejsce 17 lipca, nazwał orzeczenie rozczarowującym i zapowiedział kontynuacje działań egzekucyjnych, mimo zwycięstwa Ripple. Jednocześnie podkreśla, iż w orzeczeniu stwierdzono, iż sprzedaż instytucjonalna tokenów naruszyła federalne prawo dotyczące papierów wartościowych. Nie wiemy, jaki będzie ostateczny finał tej bitwy. Warto uzbroić się w cierpliwości i nie poddawać się skrajnym emocjom, które opanowały wielu członków społeczności kryptowalut.

Idź do oryginalnego materiału