"Podwójny" system kaucyjny w Polsce. Branża boi się zmian

2 godzin temu
Zdjęcie: Ręka wkłada szklaną butelkę do otworu automatu zwrotnego, obok widoczny jest ekran dotykowy z ikonami.


Obecnie w Polsce funkcjonuje niejako "podwójny" system kaucyjny: to znaczy zarówno ogólnopolski, jak i producencki system zwrotu opakowań. Producenci napojów w szklanych opakowaniach na razie (do końca 2028 r.) do tego pierwszego przystępować nie muszą, choć pierwotnie szklane butelki również miały podlegać jego zasadom. Jakie zagrożenia widzą w tym producenci i jakie długofalowe rozwiązania proponują? Jakie jest stanowisko Ministerstwa Klimatu i Środowiska?
Idź do oryginalnego materiału