Połączone światy. Jak interoperacyjność wpływa na wartość tych 3 altcoinów

5 miesięcy temu

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Jak mawiała amerykańska pisarka, Helen Keller, „samotnie możemy tak niewiele, razem możemy zdziałać wiele.” Chociaż cytat odnosi się do współpracy na rzecz lepszego stanu świata, nie inaczej jest w przypadku blockchainu. Kooperacja między poszczególnymi łańcuchami bloków określana jest jako interoperacyjność i to między innymi właśnie jej przypisuje się przyszły sukces poszczególnych altcoinów. Jak wpłynie na losy Polkadot, Base Dawgz i Cosmos?

Polkadot — interoperacyjny blockchain

Polkadot od samego początku opiera swoje działania na koncepcji interoperacyjności, tworząc ekosystem współpracujących ze sobą blockchainów. Fundamentem kryptowaluty jest Relay Chain, wspierający tworzenie konsensusu, zwiększanie interoperacyjności oraz wypracowanie wspólnego bezpieczeństwa w sieci różnych łańcuchów. Te występują tu pod nazwą parachain, czyli łańcuchy paralelne (równoległe). Mogą one mieć własne tokeny i być zoptymalizowane pod kątem specyficznych zastosowań. Ich funkcjonalnością jest wzajemna komunikacja i zwiększenie skalowalności, przekładające się na lepszą wydajność.

Wedle ostatnich wieści, Polkadot wykonuje coraz śmielsze ruchy w sektorze tokenizacji aktywów rzeczywistych (RWA), co wg ekspertów ma przełożyć się na stanie się liderem w tej dziedzinie. Projekty RWA mają istotne przełożenie na aktywizację masowej adopcji technologii blockchain, co może przełożyć się na wzrost wartości cenowej DOT w przyszłości.

Fot. materiały partnera

Base Dawgz — kooperacja blockchainów w nowych projektach

Nowy projekt, Base Dawgz, ma łączyć w ramach jednego świata nie tylko popularne memy, ale także znane blockchainy: Ethereum (ETH), Solana (SOL), Binance Smart Chain (BSC) oraz Avalanche (AVAX). Czerpiąc inspirację z wolności i ekscytacji niesionej przez skoki spadochronowe, interoperacyjność multichainu zapewnia swobodne poruszanie się między systemami bez ograniczeń pojedynczego łańcucha bloków. Misją deweloperów jest przekraczanie granic blockchainu oraz odkrycie pełnych możliwości łączonych ekosystemów.

Projekt znajduje się w fazie przedsprzedaży. Jednak już teraz dzięki postawieniu na interoperacyjność cieszy się rosnącym zainteresowaniem inwestorów, przekraczając 700 tys. USD w pierwszym etapie udostępnienia monety. Wstępna cena $DAWGZ wyniosła 0.00479 USD, z każdym tygodniem wzrastając o 5%.

Fot. materiały partnera

Kup $DAWGZ

Cosmos — połączenie wszechświatów

Cosmos korzysta z IBC, czyli protokołu Inter-Blockchain Communication. Jego celem jest wzajemna komunikacja między blockchainami, a wg zamysłu deweloperów w przyszłości niezależne blockchainy mają ze sobą współdziałać. W ramach ekosystemu, tokeny ATOM mogą być wymieniane bez korzystania z pośredników, zapobiegając fragmentaryzacji i ułatwiając inwestorom dostęp.

Aktualnie cena monety obniżyła się do 7.85 USD. Jednak analitycy pozostają optymistyczni względem kryptowaluty, przewidując potencjalny wzrost w nadchodzących dniach po przebiciu oporu.

Fot. materiały partnera

Dlaczego interoperacyjność jest tak ważna?

Dzięki połączeniu sił gigantów interoperacyjność altcoinów daje szanse na szybszy i wzmożony rozwój korzystających z niej altcoinów. Zamiast dzielić uwagę na przejmowanie klientów konkurencji, blockchainy mogą ze sobą współpracować, koncentrując się na zwiększaniu swojej funkcjonalności. Interoperacyjne altcoiny charakteryzują się większą użytkowością oraz sprawniejszą integracją z innymi systemami. Stanowią również klucz do Web3.

Korzystanie ze wspólnego bezpieczeństwa głównego łańcucha ma także szansę aktywnie zmniejszać ryzyko ataków na pojedyncze blockchainy.

Powiedzenie „w grupie siła” ma przełożenie także na technologię blockchain, czego przykładem są projekty typu Base Dawgz czy Polkadot. Zjednoczone w ramach interoperacyjności wysiłki mogą prowadzić do innowacyjnych osiągnięć, przynosząc korzyści zarówno użytkownikom, jak i całej branży blockchain, rozwijając ją.

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Idź do oryginalnego materiału