Połowa e-kupujących jest otwarty na korzystanie z płatności Click to Pay [BADANIE]

2 tygodni temu

Click to Pay, czyli nowy, globalny standard płatności kartą w internecie, jest dostępny w coraz większej liczbie polskich sklepów internetowych. Dzięki współpracy z Mastercard, firmy takie jak Autopay, PayU, Przelewy24 oraz Tpay, obsługujące płatności online w polskim e-commerce, wdrożyły Click to Pay i udostępniają go swoim klientom – platformom i sklepom prowadzącym działalność w internecie.

Dla konsumentów kluczowymi elementami procesu płatności online są bezpieczeństwo, wygoda i szybkość. Jednym z rozwiązań płatniczych, które odpowiada na te potrzeby jest Click to Pay, który umożliwia zapisanie wielu kart płatniczych w jednym profilu i działa na wszystkich urządzeniach, za pośrednictwem których kupujemy online. Click to Pay ułatwia zakupy, zapewniając użytkownikom spójny, szybki i bezpieczny proces płatności, bez konieczności manualnego wprowadzania danych karty, logowania się do e-sklepów i zapamiętywania haseł.

W Click to Pay transakcje są chronione tokenizacją, co zwiększa bezpieczeństwo danych kart i płatności. Rozwiązanie, oparte na globalnych standardach branży płatniczej EMVCo., jest obsługiwane przez wszystkie główne sieci kartowe. W czerwcu Mastercard zadeklarował, iż do 2030 r., we współpracy z instytucjami finansowymi, sieciami handlowymi i innymi partnerami, 100 proc. transakcji online w Europie będzie stokenizowanych.

Jak zapłacić Click To Pay?

Click to Pay to bezpieczny, intuicyjny i wygodny sposób płacenia kartą online – aż 85 proc. respondentów, którzy na co dzień płacą kartą za zakupy w internecie uważa, iż proces płatności za jego pomocą jest łatwy i zrozumiały.

Konsumenci, którzy przy płatności kartą zapiszą ją do Click to Pay oraz dodadzą urządzenie do zaufanych, przy kolejnych zakupach zostaną automatycznie rozpoznani, a płatność będzie mogła się odbyć jednym kliknięciem. jeżeli użytkownik zapisze kartę do Click to Pay, a nie doda swojego urządzenia do listy zaufanych, podczas potwierdzania płatności kartą, będzie poproszony o wprowadzenie jednorazowego kodu przesłanego SMS-em lub wysłanego na podany adres e-mail.

– Click to Pay pozwala przenieść doskonale znane polskim konsumentom jednolite doświadczenie z płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych do świata online – gdziekolwiek robimy zakupy, proces płatności wygląda tak samo. Jak pokazuje nasze badanie, co drugi ankietowany jest otwarty na skorzystanie z Click to Pay przede wszystkim dlatego, iż rozwiązanie gwarantuje szybkość i bezpieczeństwo transakcji – mówi Marta Życińska, dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe.

Na polskim rynku Click to Pay wdrażany jest we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa. Narzędzie jest dostępne na całym świecie, a usługę tę globalnie udostępnia swoim klientom wielu sprzedawców.

Poprawa CX

Click to Pay nie tylko poprawia doświadczenia zakupowe konsumentów, ale zapewnia również bezpieczeństwo transakcji online. Technologia tokenizacji chroni wrażliwe dane osobowe, dane karty i szczegóły dotyczące transakcji. Wielu klientów sklepów internetowych preferuje płatność jako „gość”, jednak proces zakupowy jest wtedy zwykle dłuższy niż przy opcji logowania, co może prowadzić do porzucania koszyków i niższej sprzedaży. Click to Pay, umożliwiając płatności jednym kliknięciem, przyspiesza cały proces, co może również poprawić wskaźniki sprzedażowe w e-sklepie. Dodatkowo, płacąc dzięki Click to Pay kupujący mogą liczyć na wszystkie benefity związane z płatnością kartą, w tym również możliwość reklamacji transakcji płatniczej za pośrednictwem wydawców kart i procedury chargeback w przypadku, gdyby wystąpiły jakiekolwiek problemy z dostarczeniem zamówienia.

Dostępność Click to Pay będzie systematycznie rosnąć, obejmując coraz większą liczbę sklepów i dostawców płatności w Polsce i na całym świecie. Równolegle implementacja narzędzia odbywa się również po stronie banków, które umożliwią uruchomienie Click to Pay bezpośrednio z poziomu ich aplikacji lub bankowości elektronicznej.

Idź do oryginalnego materiału