W nocy na południu, zachodzie i w centrum pogodnie chociaż nad ranem niebo mogą zakryć liczne mgły i zamglenia z wyjątkiem okolic Sieradza, Wielunia, Opola, Jeleniej Góry- tu ma mocniej wiać z południa. Na północy i wschodzie chmury i gęste mgły. Na termometrach od -5/-4 stopni od Roztocza po południe Mazowsza oraz od Żuław po zachodnią Warmię i północno zachodnie Mazowsze do -3 stopni na wschodzie i w centrum oraz w rejonie Krakowa. Na północy około -2 zaś na zachodzie do -2/0 stopni. Najcieplej w górach oraz w odziaływaniu wiatru halnego. Na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku miejscami nie mniej niż +5 a w górach choćby +8 stopni.
W poniedziałek na południu, zachodzie, centrum i na północy dużo rozpogodzeń. Na wschodzie Mazowsza i północy Lubelskiego rozpogodzi się dopiero około południa a do wieczora słońce pokaże się na całym Mazowszu, południu Podlasia i na południu Mazur. Do końca dnia pochmurno powinno być na Suwalszczyźnie. Wiatr na wschodzie niemal nieodczuwalny. Nad resztą kraju powieje słabo z południa a od Sieradza po Opole powieje umiarkowanie w porywach do 35 km/h.
Do czwartku na termometrach borykać się będziemy między przymrozkami w nocy oraz plusami w ciągu dnia. Od czwartku ocieplenie, które w weekend i w następnym tygodniu przyniesie nam powiew wiosny. Niestety wyjątkowo ciepły grudzień a teraz styczeń nie wróży niczego dobrego. W większości kraju nie notowano jeszcze choćby -10 stopni co przy dużym ociepleniu może skutkować atakiem wielu szkodników upraw zimowych.