Awatar Bruce’a Lee będzie nauczał sztuk walki w ramach wydarzenia zorganizowanego w metaverse z okazji 50. rocznicy śmierci legendarnego aktora.
Autorzy projektu metaverse Byte City poinformowali, iż wszystkie osoby, które chciałyby nawiązać kontakt z awatarem aktora, mogą wziąć udział w wydarzeniu, wybijając awatary na Ethereum i Polygon.
Zmierz się z mistrzem kung-fu w metaverse
Następnie użytkownicy w ciągu 24 godzin będą mogli wykorzystać grywalne postacie, które wybili w specjalnej grze metaverse. Dostęp do niej będzie można uzyskać za pośrednictwem przeglądarek stacjonarnych oraz urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android.
Tworząc grę programiści Byte City współpracowali z córką Bruce’a Lee, Shannon Lee i firmą Samsung Gaming, Lee powiedziała, iż gra zapewni graczom niezapomniane wrażenia, które pozwolą im w szczególny sposób uczcić dziedzictwo jej ojca.
To nie pierwszy raz, kiedy Bruce Lee pojawi się w przestrzeni Web3. 12 kwietnia Fundacja Bruce’a Lee, którą również kieruje Shannon Lee, nawiązała współpracę z platformą wideo Shibuya. Wspólny projekt obu podmiotów to kolekcja NFT o nazwie „The House of Lee”.
Bruce Lee i jego legenda
Urodzony w San Francisco i wychowany w brytyjskim Hongkongu, Lee został wprowadzony do hongkońskiego przemysłu filmowego przez swojego ojca. Jego wczesne doświadczenie obejmowało Wing Chun, tai chi, boks i częste walki uliczne. W 1961 roku zapisał się na University of Washington i otworzył swoją pierwszą szkołę sztuk walki. Następnie przeniósł się do Los Angeles, gdzie jego uczniami byli między innymi Chuck Norris, Sharon Tate i Kareem Abdul-Jabbar.
W latach 70. filmy z jego udziałem, które zostały wyprodukowane w Hongkongu i Hollywood, zyskały wielką popularność. I tak „Wielki szef” już w momencie premiery stał się wielkim hitem. Za rolę ucznia szkoły kung-fu w kolonialnym Szanghaju, który broni chińskiego honoru przed japońskimi karatekami, we „Wściekłych pięściach” Lee został uhonorowany nagrodą specjalną jury na festiwalu na Tajwanie. W „Drodze smoka” toczył pojedynek z białym bandytą (Chuck Norris) w rzymskim Koloseum. Jednak najsłynniejszy film Bruce’a Lee – „Wejście smoka” – wszedł na ekrany już po jego nagłej śmierci. Produkcja ta została wpisana na listę filmów tworzących dziedzictwo kulturalne Stanów Zjednoczonych i przechowywanych w Bibliotece Kongresu.