Powstanie pierwsza gigantyczna fabryka SIKA w Polsce! Wykonawcą Harden Construction

3 tygodni temu

Globalny potentat SIKA, specjalizujący się w produkcji wysokiej jakości materiałów chemicznych dla budownictwa i przemysłu, rozpoczyna nowy etap swojej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej. Na Kujawach powstanie pierwsza fabryka SIKA w Polsce. Co więcej, generalnym wykonawcą tego ambitnego projektu została firma Harden Construction, znana z realizacji zaawansowanych inwestycji przemysłowych w całym kraju.

Pierwsza fabryka SIKA w Polsce

Pierwsza fabryka SIKA w Polsce powstaje w Machnaczu, w pobliżu Brześcia Kujawskiego (województwo kujawsko-pomorskie), w obrębie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zlokalizowana tuż przy autostradzie A1, inwestycja zyska doskonałe połączenie logistyczne, co z pewnością ułatwi dystrybucję produktów na rynki krajowe i zagraniczne.

Obiekt, który zostanie wybudowany przez Harden Construction, będzie największą jednostką produkcyjną SIKA w Europie Środkowo-Wschodniej. Łączna powierzchnia użytkowa fabryki przekroczy 11 000 m², z czego 1700 m² przeznaczono na część biurowo-techniczną. Inwestycja zakłada powstanie nie tylko zakładu produkcyjnego, ale i nowoczesnego magazynu zasilanego energią odnawialną.

Rozpoczęcie budowy pierwszej fabryki SIKA w Polsce to dla nas strategiczny krok w dalszym rozwoju działalności w Europie Środkowo-Wschodniej. Tak wymagająca inwestycja wymaga partnera, który rozumie specyfikę projektów przemysłowych na najwyższym poziomie. kooperacja z Harden Construction daje nam pewność sprawnej realizacji i bezpieczeństwa na każdym etapie procesu – podkreśla Wojciech Ziemliński, Prezes Zarządu SIKA Poland.

Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie SIKA zaplanowano na czwarty kwartał przyszłego roku. Dzięki temu firma nie tylko zwiększy swoje możliwości produkcyjne, ale także znacząco skróci czas dostaw do klientów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Oprócz znaczenia dla rynku budowlanego, inwestycja SIKA będzie miała istotny wpływ na lokalną gospodarkę. Stworzy nowe miejsca pracy, wesprze lokalnych dostawców i wzmocni potencjał regionu kujawsko-pomorskiego. To również szansa na dalszy rozwój infrastruktury wokół inwestycji.

Zielona technologia i zrównoważony rozwój

Pierwsza fabryka SIKA w Polsce będzie wyposażona w 750-kilowatową farmę fotowoltaiczną, która zasili ją energią słoneczną. Dodatkowo, wdrożony zostanie system oczyszczania i ponownego wykorzystywania ścieków przemysłowych. Takie podejście stanowi przykład nowoczesnego i odpowiedzialnego budownictwa przemysłowego, dbającego o środowisko.

Wybór wykonawcy poprzedził wieloetapowy proces przetargowy. najważniejsze znaczenie miały nie tylko techniczne kompetencje, ale i zdolność do współpracy z inwestorem oraz elastyczność w realizacji wymagań projektowych. Harden Construction okazał się partnerem idealnym – doświadczonym, rzetelnym i doskonale rozumiejącym złożoność tego typu inwestycji.

W tego typu projektach najważniejsze znaczenie ma elastyczność i gotowość do rozmowy. W naszej ocenie Harden Construction pokazał nie tylko wysokie kompetencje, ale także zrozumienie strategicznych celów SIKA POLAND – dodaje Jacek Olszewski, Dyrektor Operacyjny SIKA Polska.

Harden Construction ma na koncie imponującą liczbę realizacji. Od 2021 roku firma z sukcesem zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 900 000 m² dla takich gigantów jak Samsung Electronics, InPost, Media Expert czy H&M. Ich projekty spełniają rygorystyczne standardy środowiskowe, w tym certyfikację BREEAM na poziomie Excellent lub Outstanding.

Rozpoczęcie współpracy z SIKA POLAND to dla nas ogromne wyróżnienie oraz dowód zaufania. Od samego początku naszym celem było spełnienie potrzeb i oczekiwań inwestora, co zaowocowało nawiązaniem długofalowej współpracy. Partnerskie podejście, zaangażowanie i odpowiedzialność to fundament strategii naszego działania – komentuje Paweł Fiuczek, Dyrektor Zarządzający w Harden Construction.

Harden skończył budować. Park Panattoni w Rudzie Śląskiej ukończony

Znajdziesz nas w Google News
Idź do oryginalnego materiału