Poznań: Przyszłość budownictwa – rozpoczęły się targi BUDMA

8 godzin temu

Dziś w Poznaniu rozpoczęła się 33. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. Organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) wydarzenie jest jednym z ważniejszych w branży budowlanej w tej części Europy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zielona przyszłość budownictwa”. W ciągu czterech najbliższych dni poznańskie hale wystawiennicze ponownie będą tętnić życiem wypełnione wystawcami oraz zwiedzającymi, stając się centrum innowacji budowlanych. Wydarzenie odbywa się pod egidą medialną Sektora Kolejowego.

Tegoroczna edycja koncentruje się na wyzwaniach związanych z transformacją ekologiczną sektora budowlanego.

BUDMA 2025 będzie wyjątkową okazją do poznania najnowszych trendów i technologii w budownictwie. Efektywność energetyczna, prefabrykacja oraz zielona architektura to tematy, które zdominują tę edycję wydarzenia – podkreśla Marta Szydłowska, dyrektor Targów BUDMA.

Bogaty program wydarzeń

Na szczególną uwagę zasługuje zaplanowane na dzisiaj Forum Gospodarcze Budownictwa BUILD4FUTURE. Podczas pierwszego panelu dyskusyjnego organizowanego przy współudziale Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa (PZPB) wybitni specjaliści:

  • Jan Styliński – prezes PZPB, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców
  • Dariusz Blocher – przewodniczący Rady Programowej Kongresu Budownictwa Polskiego, członek Rady Nadzorczej Unibep SA
  • Krzysztof Kaczorek, dyrektor Centrum Analiz Budowlanych, wykładowca akademicki
  • Zbigniew Parafianowicz, ekspert ds. państw wschodnich
  • Karol Kubica – dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Kijowie

omówią najważniejsze wyzwania i perspektywy dla współczesnego budownictwa. Istotnym elementem rozmów będą również zagadnienia związane z wpływem wojny na Ukrainie na polski sektor budowlany. Drugi i trzeci panel odbędzie się we współpracy z Polską Izbą Budownictwa (PIB). Poruszana tematyka skoncentrowana będzie na wyzwaniach z zakresu termomodernizacji budynków. Istotnym wydarzeniem targowym będzie zaplanowana na jutro konferencja „Budownictwo przyszłości – jak budować zielono i odpowiedzialnie w Polsce i Norwegii”.

Program uzupełni kilkadziesiąt branżowych konferencji, debat i prezentacji oraz dynamiczne pokazy i testy.

Platforma wymiany doświadczeń

Poprzednia edycja BUDMY zgromadziła ponad 25 tys. profesjonalistów z 43 państw oraz 650 wystawców z 25 państw, potwierdzając pozycję targów jako wiodącego wydarzenia branżowego w regionie. Tegoroczna edycja zapowiada się równie imponująco, oferując kompleksowy przegląd najnowszych trendów i rozwiązań w budownictwie, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju i ekologii.

Autor: Damian Malesza
Fot. JBCrew

Idź do oryginalnego materiału