Dziś tuż przed godz. 13 na skrzyżowaniu ul. Naramowickiej i Serbskiej w Poznaniu doszło do wypadku. Tramwaj zderzył się z autokarem – ze wstępnych ustaleń poznańskiej policji wynika, iż kierujący autokarem nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi szynowemu.
Obrażenia odniosły cztery osoby: motorniczy, kierowca autokaru oraz dwóch pasażerów tramwaju. Jak przekazały służby, wstępna ocena wskazuje, iż żadna z poszkodowanych osób nie doznała urazów zagrażających życiu. Poza kierowcą autokaru w pojeździe nie było podróżnych.
Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu w okolicy skrzyżowania. Zablokowana została ul. Serbska w kierunku Wilczaka, a zakłócenia objęły zarówno komunikację tramwajową, jak i ruch samochodowy. Dla podróżnych uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Policja zabezpiecza monitoring z miejsca zdarzenia i ustala przyczyny oraz szczegółowe okoliczności wypadku.
Tramwaj po wykolejeniu wjechał na chodnik pic.twitter.com/MyyPEaQpJM
— poznan_moment (@poznan_moment) June 22, 2026





Autor: Damian Malesa
Fot. poznan_moment via X
Zobacz również:

2 godzin temu






