Poznań znów inwestuje w elektryki Solarisa. Flotę zasili 17 przegubowców

6 godzin temu

Poznań kontynuuje ekologiczną transformację swojej floty, kupując kolejne elektryki Solarisa. MPK Poznań oraz Solaris Bus & Coach podpisały umowę na dostawę 17 przegubowych autobusów bateryjnych Urbino electric. Nowe pojazdy nie tylko zwiększą komfort podróżowania, ale także przyczynią się do poprawy jakości powietrza w stolicy Wielkopolski.

Poznań rozszerza flotę elektrycznych Solarisów

Zamówienie obejmuje początkowo 9 autobusów z możliwością rozszerzenia o kolejne 8, co łącznie daje flotę 17 ekologicznych pojazdów. MPK Poznań otrzyma nowe elektryki Solarisa w drugim kwartale 2026 roku. w tej chwili przewoźnik dysponuje ponad 300 autobusami marki Solaris, w tym 58 elektrycznymi oraz 25 z napędem wodorowym.

Każdy z zamówionych przegubowych autobusów o długości 18 metrów pomieści ponad 110 pasażerów. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzowane wnętrza oraz mają zapewnić cichą i płynną jazdę dzięki nowoczesnym systemom napędowym.

Elektryki Solarisa napędza bezemisyjny, asynchroniczny silnik chłodzony powietrzem, a za magazynowanie energii odpowiadają nowoczesne baterie Solaris High Energy o wysokiej gęstości energetycznej. Ładowanie będzie odbywało się w zajezdni przy użyciu technologii plug-in, co zapewni maksymalną wydajność i długie zasięgi.

Sukces Urbino Electric na rynku europejskim

Poznań otrzymał pierwsze elektryki Solarisa już w 2019 roku, a producent do tej pory dostarczył ponad 2800 e-busów do różnych miast Europy. Wśród największych flot bateryjnych Solaris Urbino electric znajdują się:

  • ATM Mediolan – 275 pojazdów
  • Unibuss Oslo – 183 pojazdy
  • ZTM Warszawa – 152 pojazdy
  • BVG Berlin – 133 pojazdy
Solaris

Dzięki kolejnym inwestycjom w nowoczesny tabor, Poznań stawia na ekologiczną przyszłość i wygodę pasażerów, jednocześnie wpisując się w europejskie trendy zrównoważonego transportu.

Gigantyczne zamówienie na elektryczne Solarisy. Trafią prosto do Holandii

Znajdziesz nas w Google News

Idź do oryginalnego materiału