Prawie 55 mln USD wyparowało z rynku produktów inwestycyjnych opartych na kryptowalutach. Co się dzieje?

1 rok temu

Negatywny trend związany z odpływem środków finansowych z rynku produktów inwestycyjnych opartych na kryptowalutach trwa w najlepsze. Tydzień między 1 a 7 maja był trzecim z rzędu, w którym zanotowano znaczące odpływy. Największe straty notują produkty oparte na Bitcoinie i Ethereum. Jednak procentowo to produkty oparte na BTC straciły najwięcej. Co się dzieje?

Kolejne odpływy z rynku

Ta zła passa związana z odpływem z rynku produktów inwestycyjnych opartych na kryptowalutach trwa już od dłuższego czasu. Pierwszy okres strat rozpoczął się w lutym bieżącego roku i trwał 6 tygodni. W tym czasie odpłynęło łącznie 408 mln USD, przy czym w samym okresie od 6 do 12 marca straty sięgnęły 225 mln USD. Później po kilku lepszych tygodniach nastąpił powrót do negatywnego trendu. Kolejny okres spadków trwa już trzeci tydzień. Według cotygodniowego raportu przygotowanego przez CoinShares, rynek produktów inwestycyjnych opartych na kryptowalutach odnotował odpływ ponad 50 mln USD. Produkty inwestycyjne oparte na BTC i short BTC zanotowały łączynie odpływ na kwotę 54,9 mlnd USD. Jak w tym czasie radziły sobie produkty inwestycyjne oparte na pozostałych popularnych kryptowalutach?

1/6 🚨 Digital asset investment products saw outflows totalling US$54m last week, marking the 3rd consecutive week of negative sentiment for the asset class.

Learn more in our weekly #FundFlows report by @jbutterfill in the thread 🧵 pic.twitter.com/ZRTjXYGCHQ

— CoinShares (@CoinSharesCo) May 9, 2023

Jak radzą sobie inne kryptowaluty?

Spośród najpopularniejszych kryptowalut, poza Bitcoinem, straty odnotowano jesteszcze na produktach inwestycyjnych opartych na Ethereum. Produkty oparte na ETH zanotowały odpływ na kwotę 2,3 mln USD. Zatem widać wyraźnie, iż BTC i short BTC są adekwatnie całkowicie odpowiedzialne za odpływy w zeszłym tygodniu. Bitcoin stracił 31,8 mln USD, a produkty oparte na short Bitcoin 23,1 mln USD. W przypadku tych drugich to największy tygodniowy odpływ w historii. Największe odpływy, uwzględniając poszczególne państwa odnotowano w Niemczech i Kanadzie. Oba państwa są odpowiedzialne odpowiednio za 27,1 mln USD i 19,6 mln USD. Tylko te dwa kraje są zatem odpowiedzialne za 86% całkowitych odpływyów. Dalsze miejsca zajmują USA (4,5 mln USD), Szwajcaria (3,5 mln USD) oraz Brazylia (300 tys. USD). Natomiast produkty oparte na wielu aktywach oraz na Solanie zanotowały wzrost wpływów, odpowiednio 100 tys. USD i 3,4 mln USD.

Idź do oryginalnego materiału