Prezydent Brazylii podpisał "krajowe zasady krypto"

2 lat temu

Branża krypto rozwija się z każdym dniem, co powoduje zainteresowanie rządów

Mimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych, sytuacji na rynkach tradycyjnych oraz afer i zawirowań w samej branży, sektor krypto rozwija się na niespotykaną choćby w poprzedniej hossie skalę. Liczba aktywnych deweloperów na poszczególnych łańcuchach osiąga zawrotne liczby, pobijając dotychczasowe ATH. Wielkie, międzynarodowe korporacje w zasadzie już masowo inwestują w poszczególne projekty kryptograficzne oraz technologię blockchain, co sprawia iż coraz więcej państw zaczyna się interesować tą dziedziną, oraz jej potencjalnym wykorzystaniem dla własnych celów. Brazylia to kraj, który już od jakiegoś czasu wykazuje zainteresowanie krypto, teraz jednak podejmuje kolejną kluczową decyzję dla długoterminowej perspektywy. Prezydent Jair Bolsonaro podpisał bowiem dokument mówiący o krajowych zasadach kryptograficznych. Czego dokładnie on dotyczy?

Brazylia dokumentuje swoją postawę względem rynku krypto

Ustawa podpisana przez prezydenta Bolsonaro o przepisach dotyczących branży kryptograficznej, została uprzednio przyjęta przez Senat Brazylii i Izbę Deputowanych. Dokument podpisany wczoraj, wejdzie w życie za 180 dni, zaś do tego czasu firmy z branży krypto działające we wspomnianym regionie, muszą dostosować się do nowych zasad i reguł gry. Ustawa normalizuje między innymi kwestię rejestracji firm z branży w Brazylii oraz zakładanie przez nie fizycznych biur. Wspomina także o legalności działań spółek zajmujących się konwersją aktywów kryptograficznych na waluty krajowe (fiat). Toruje ponadto drogę dla nowej agencji federalnej, która będzie regulować firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi i ustanawia licencję „dostawcy usług wirtualnych”. Wszystkie te działania to duże kroki na drodze do narodowej adopcji zasobów cyfrowych.

Rewolucja Web 3.0 wchodzi wielkimi krokami do mainstreamu

Zgodnie z nowym prawem Brazylii, aktywa wirtualne będą teraz podobnie jak akcje uważane za papiery wartościowe i co za tym idzie nadzorowane przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, oraz podmiot prawny, który dopiero powstanie. Trzeba przyznać, iż to duży krok państwa Ameryki Południowej na drodze cyfrowej rewolucji i masowej adopcji cyfrowych aktywów w społeczeństwie. Brazylia wydaje się więc być jednym z państw, które realnie przoduje w działaniach normalizacyjnych w obszarze branży krypto. Z pewnością podobny przykład mogłyby brać od niej państwa takie jak chociażby Stany Zjednoczone, których niezdecydowanie i brak jasnych przepisów względem kryptowalut powoduje cyklicznie problemy natury prawnej. Pozostaje więc mieć nadzieję, iż śladem Brazylii pójdą niebawem przynajmniej kolejne państwa regionu.

Podobało się? Zobacz też

Idź do oryginalnego materiału