Przebudowana al. 29 Listopada wreszcie oddana do ruchu!

ikc.pl 1 rok temu
Zdjęcie: Przebudowana al. 29 Listopada wreszcie oddana do ruchu!


Ilustrowany Kurier Codzienny IKC

Wreszcie kierowcy mogą przejechać przebudowana al. 29. Listopada! Wylotówka na Warszawę ma teraz dwie jezdnie o co najmniej dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Droga została oddana do użytkowania, choć na niektórych odcinkach ścieżek rowerowych i chodników przez cały czas przez najbliższe tygodnie będą prowadzone jeszcze prace wykończeniowe.

„Nowa inwestycja jest już dostępna dla użytkowników. Wszystkie prace pozwalające na bezpieczne użytkowanie wykonanej infrastruktury zostały zrealizowane i uzyskały pozwolenie na użytkowanie” – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Na odcinku 2,6 km od ul. Woronicza do granicy miasta i budowanej w tej chwili północnej obwodnicy, kierowcy mogą korzystać z dwóch jezdni – każda po co najmniej 2 pasy ruchu. Łatwiejszy wyjazd na północ zapewniają też nowe i przebudowane skrzyżowania z takimi ulicami jak: Węgrzecka, Witkowicka, Belwederczyków, planowana ulica Iwaszki, Papierni Prądnickich, planowana Felińskiego, Banacha, ks. Meiera, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Siewna, Powstańców, Rybianka, Dobrego Pasterza i Chlebowa, Nad Strugą i Woronicza.

– Wraz z oddaniem do ruchu rozbudowanej al. 29 Listopada na skrzyżowaniach oraz na ciągu głównym arterii uruchomiona będzie sygnalizacja świetlna. W pierwszym okresie, sygnalizacja będzie działać w trybie stało-czasowym. Docelowo, będzie ona funkcjonować w trybie akomodacyjnym, czyli takim, który dostosowuje się do aktualnie panujących warunków ruchu – podają przedstawiciele ZIM.

W ramach inwestycji powstały ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe o długości 5,3 km. Wytyczono też buspasy na długości ok. 2,8 km. Przebudowano dwa wiadukty kolejowe – w rejonie ul. Siewnej i ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Nasadzono 371 drzew i ponad 17 tys. krzewów – część na trzech nowych skwerach w rejonie ul. Chlebowej, ul. Rybianka, ul. Felińskiego.

(AI GEG)

Idź do oryginalnego materiału