Przedni zbiornik to nowe możliwości. Kuhn SH 600 dostępny teraz również dla siewników

2 tygodni temu

Obecnie dodatkowy zbiornik SH 600, który jest już częścią gamy kultywatorów ścierniskowych Kuhn, jest dostępny dla siewnika do uprawy uproszczonej Espro 6000 RC.

Nowe funkcje przedniego zbiornika Kuhn SH 600 zostały zaprezentowane w czasie wystawy Agro Show w Bednarach. od dzisiaj dzięki temu zbiornikowi możliwe będzie wysiewanie nasion w tym samym czasie, co siew plonu głównego w przypadku sprzężenia maszyny np. z siewnikiem Kuhn Espro 6000 RC.

Dzięki przystosowaniu do big-bagów i 600-litrowemu zbiornikowi ten dodatkowy zbiornik zapewnić ma dużą autonomię pracy i ograniczyć ilość przestojów związanych z załadunkiem.

Nowe możliwości

Dzięki korzystaniu z kilku zbiorników na jednym siewniku otwierają się przed użytkownikiem nowe możliwości pracy. Dodając zbiornik SH 600 do dwukomorowego zbiornika Espro 6000 RC, możliwe jest wysiewanie dwóch różnych upraw wraz z dostarczaniem niezbędnych składników odżywczych. Istnieje także możliwość wysiewu dwóch lub trzech odmian roślin poplonowych lub ochrona nasion przed szkodnikami, takimi jak ślimaki, a wszystko to możemy zrobić w jednym przejeździe.

Zbiornik SH600 można w tej chwili agregować np. z siewnikiem Kuhn Espro 6000RC, fot. KW

System dozowania zapewniający najwyższą precyzję

Jak wyjaśnia Artur Szymczak z firmy Kuhn, zbiornik SH 600 jest wyposażony w centralny aparat wysiewający z rowkami, które z dużą precyzją dozują objętościowo nasiona, granulat ślimakobójczy i nawóz granulowany. Duży zakres dozowania od 1 do 430 kg/ha umożliwia dostosowanie dawki do warunków siewu z dużą precyzją. Aby zapewnić równomierny wysiew na całej szerokości roboczej, 20 specjalnie zaprojektowanych rozsiewaczy dostarcza produkt lub nasiona z tyłu belki z redlicami. Rozsiewacze są umieszczone na wysokości 40 cm od podłoża, aby ograniczyć oddziaływanie wiatru.

Kompatybilny z Isobus

Nie można również zapomnieć, iż zbiornik jest przygotowany do współpracy z systemem Isobus, co dodatkowo usprawnia pracę.

Użytkownik może wysiewać 3 produkty na 3 różnych głębokościach przy pomocy tylko jednego terminala. Dzięki terminalom Isobus CCI 800 i 1200 współpracującym z GPS można zautomatyzować wiele funkcji takich jak chociażby tworzenie ścieżek technologicznych dla plonu głównego, niezależna modulacja dawki wysiewu pomiędzy głównym zbiornikiem a dodatkowym zbiornikiem czy też zatrzymywanie i uruchamianie siewnika na uwrociach dzięki funkcji Section Control.

Idź do oryginalnego materiału