Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.04.2024]

cryps.pl 1 miesiąc temu

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 16 kwietnia 2024 r.


Spis treści:

  • Nowy system opłat za korzystanie z X. Elon Musk w ogniu krytyki
  • Bitcoin może spaść o kolejne 15%
  • BNB czarnym koniec tej hossy? Wiele na to wskazuje
  • Obserwujcie zachowanie Toncoina. W piątek najważniejsze ogłoszenie
  • Co czeka górników BTC w pierwszych miesiącach po halvingu?
  • Opłaty transakcyjne na Binance w parze z USDC mocno w dół
  • Korzystasz z Trust Wallet na Iphone'ie? Lepiej uważaj
  • Anthony Scaramucci obala mity dotyczące bitcoina

Nowy system opłat za korzystanie z X. Elon Musk w ogniu krytyki

Jeden z najbardziej znanych na świecie miliarderów nie radzi sobie z problemem, którego rozwiązanie deklarował na samym początku, gdy przejmował Twittera (obecnie już X) w październiku 2022 roku. Chodzi o stale utrzymujący się spam generowany przez tzw. farmy botów, których Elon Musk nie potrafi zaradzić. Teraz przekazał, iż wprowadza dodatkowe płatności, które są „jedynym sposobem” na ograniczenie tego zjawiska. Eksperci jednak wskazują, iż pomysł ten nie ma tak naprawdę żadnego sensu.

Czytaj więcej: Elon Musk wprowadza kolejne płatności na X. Ostra krytyka pod adresem CEO Tesli

Bitcoin może spaść o kolejne 15%

Co dalej z tym bitcoinem? Kryptowaluta ma za sobą naprawdę potężny marzec, ale kwiecień prezentuje już osłabienie na jej rynku. Cena BTC traci 15% do niedawno ustanowionego ATH i wszystko wskazuje na pogłębienie się korekty.

Czytaj więcej: Bitcoin spadł o 15% od ostatniego ATH. Historia pokazuje, iż to dopiero początek

BNB czarnym koniec tej hossy? Wiele na to wskazuje

Dwóch popularnych analityków w ostatnich dniach przedstawiło bycze prognozy w stosunku do BNB. Jeden z nich wymienił przy tym silne cechy jego ekosystemu, które świadczą o jego potencjale na kolejne wzrosty. Na co mogą liczyć inwestorzy tego altcoina w tej hossie? Jak na razie, to osiągnął już od początku roku lepszy wzrost na swoim wykresie cenowym niż bitcoin.

Czytaj więcej: Token od Binance czarnym koniem wśród najlepszych kryptowalut. Loma ocenia, jak wysoko może skoczyć w tej hossie

Obserwujcie zachowanie Toncoina. W piątek najważniejsze ogłoszenie

TON ostatnimi czasy doskonale sobie radzi. W tym miesiącu token odnotował już dwukrotnie swoje nowe ATH, którego przyczyn możemy upatrywać m.in. w fundamentalnych zmianach jakie zachodzą w jego ekosystemie. Wszystko wskazuje jednak na to, iż naprawdę „grube” ogłoszenia dopiero przed nami.

Czytaj więcej: Toncoin może wystrzelić po tym ogłoszeniu. Szykują się zmiany w ekosystemie TON

Co czeka górników BTC w pierwszych miesiącach po halvingu?

Jak najbliższy halving wpłynie na ekosystem BTC? Analityk Bitget Research wskazuje, co może zapewnić dalszą płynność w dochodach górników z tej sieci oraz jak wysoko jego zdaniem może wzrosnąć kurs tej kryptowaluty do końca 2024 roku.

Czytaj więcej: Czego spodziewać się po halvingu bitcoina? Analityk Bitget Research wskazuje najważniejsze czynniki

Opłaty transakcyjne na Binance w parze z USDC mocno w dół

Binance uruchomiło nową promocję. Akurat w momencie, gdy rynek kryptowalut doświadcza kolejnych korekt, a wiele tokenów jest handlowanych po sporej przecenie, warto je dodać do swojego portfolio. Świetnie się składa więc, bowiem na największej na świcie giełdzie cyfrowych aktywów odpalono specjalną opcję z tańszymi opłatami transakcyjnymi.

Czytaj więcej: Binance obniża opłaty transakcyjne w parach z tym stablecoinem

Korzystasz z Trust Wallet na Iphone’ie? Lepiej uważaj

Producent popularnego portfela na kryptowaluty poinformował dziś o nowym zagrożeniu, które może dosięgnąć użytkowników sprzętu od firmy Apple. Zaleca się nie korzystanie przez jakiś czas z komunikatora iMessage, bowiem wykryto w jego systemie potencjalne zagrożenie zinfiltrowania przez hackerów urządzeń, na których ta aplikacja się znajduje.

Due to this post getting a lot of views & comments, we thought we'd elaborate further for the community:

How did we come by this intel?
Trust Wallet is constantly monitoring multiple avenues for any and all security threats to our users, alongside security partners &… https://t.co/Z7vFtMENIp

— Trust Wallet (@TrustWallet) April 15, 2024

Anthony Scaramucci obala mity dotyczące bitcoina

Znany biznesmen i zdeklarowany zwolennik bitcoina opowiedział o kilku mylnych twierdzeniach dotyczących tej kryptowaluty. Jednym z nich jego zdaniem jest to, iż od samego początku jej istnienia chroni ona nas przed wpływem inflacji oraz stanowi idealny magazyn wartości. Scaramucci uważa, iż taki stan będzie możliwy dopiero za jakiś czas i wskazał, co musi się dokonać, żeby faktycznie tak było.

.@andrewrsorkin asked the correct question over the weekend: Why is Bitcoin down if it’s an inflation hedge and store of value? It’s important to remember that it’s neither of those at the current percentage of global adoption. It is still an early stage technical asset that…

— Anthony Scaramucci (@Scaramucci) April 16, 2024

Idź do oryginalnego materiału