Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 29 października 2024 r.
Spis treści:
- Bitcoin jest już o krok od nowego ATH
- Królestwo Bhutanu wysyła na giełdę blisko 1000 BTC, gdy kurs jest blisko nowego rekordu
- Indywidualny górnik pierwszy raz od dekady trafił blok BTC
- Chiny to bazooka finansowa dla bitcoina
- Konflikt z SEC oraz sytuacja ETH zmusiła Consensys do zwolnienia 20% personelu
- Wady i zalety KYC. Co zyskujemy, a co tracimy poprzez tę procedurę?
- Uniwersytet Emory ujawnia 16 mln USD w ETF-ach na bitcoina
Bitcoin jest już o krok od nowego ATH
Sytuacja na rynku bitcoina ponownie zrobiła się skrajnie bycza, a traderzy futures obstawiają kolejne wzrosty kursu króla kryptowalut. Ten wzbił się na swoim wykresie cenowym do najwyższego poziomu od 7 czerwca i już niecałe 4% dzieliły go od przebicia swojego dotychczasowego rekordu wszechczasów.
Czytaj więcej: Kurs bitcoina przebił 71 tys. dolarów! Kryptowalutę dzieli tylko 4% od nowego ATH
Królestwo Bhutanu wysyła na giełdę blisko 1000 BTC, gdy kurs jest blisko nowego rekordu
Cichy gigant w kwestii HODLingu bitcoina z Południowej Azji wiele zawdzięcza branży blockchaina. Dzięki miningowi Bitcoina Królestwo Bhutanu zdobyło środki na pokrycie wielu kosztów, a sam BTC stanowi 1/4 PKB tego państwa. Teraz, gdy cyfrowe złoto walczy o ustanowienie nowego ATH na swoim wykresie cenowym, na giełdę Binance przesłano blisko 1000 sztuk tego aktywa.
Czytaj więcej: Bitcoin stał się kluczowym elementem gospodarki Bhutanu. Teraz kraj chce go sprzedać, gdy jego wartość jest bliska rekordu
Indywidualny górnik pierwszy raz od dekady trafił blok BTC
W branży Bitcoina nie ma rzeczy niemożliwych, a wczoraj to stwierdzenie zostało dobitnie potwierdzone. Mogłoby się wydawać, iż dziś nie ma już indywidualnych górników BTC, a jeżeli już, to ich działalność i tak nie ma zbyt wielkiego sensu, a na pewno nie jest rentowna. Okazuje się jednak, iż jest inaczej.
Czytaj więcej: Historyczny dzień dla Bitcoina. Pierwsza taka sytuacja od dekady
Chiny to bazooka finansowa dla bitcoina
Chińska Republika Ludowa stoi przed podjęciem kluczowych decyzji dot. uchronienia ich gospodarki przed deflacją. Arthur Hayes jest kolejną osobą z rynku kryptowalut, która dostrzega ogromną szansę dla tego sektora z racji zmian w polityce monetarnej Państwa Środka. Były CEO BitMEX ostrzega, iż wpierw mogą pojawić się różne zatrzęsienia na rynkach, ale finalnie bitcoin będzie jednym z większych beneficjentów tychże.
Czytaj więcej: Chiny czeka największa bańka nieruchomości w historii. Arthur Hayes jest pewien, iż Państwo Środka napędzi wzrost bitcoina
Konflikt z SEC oraz sytuacja ETH zmusiła Consensys do zwolnienia 20% personelu
Firma stojąca m.in. za topowym portfelem na kryptowaluty MetaMask ogłosiła dziś redukcję swojego personelu o aż 20%. Chociaż dziś na wykresach większości cyfrowych aktywów dominuje zieleń, a bitcoin jest już o włos od przebicia swojego dotychczasowego ATH, to nie wszędzie dzieje się dobrze. Ekosystem Ethereum przechodzi w dalszym ciągu ciężki okres, co przyczyniło się do podjęcia takiej decyzji przez Consensys.
Czytaj więcej: Consensys zwalnia 20% personelu przez problemy Ethereum
Wady i zalety KYC. Co zyskujemy, a co tracimy poprzez tę procedurę?
W społeczności kryptowalut procedura Know Your Customer (KYC) jest niejako zaprzeczeniem podstawowej wartości tego sektora, czyli anonimowości. Ta dziś praktycznie jest niemożliwa, jeżeli korzystamy ze scentralizowanych giełd. Czy istnieją jednak jakieś zalety wynikające ze stosowania się do tego wymogu przez podmioty oferujące usługi handlu cyfrowymi aktywami? Co z drugiej strony stanowi największe wady KYC i jakie wynikają zagrożenia z tytułu tej procedury? No i najważniejsze – gdzie można handlować kryptowalutami bez weryfikacji naszej tożsamości? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym artykule.
Czytaj więcej: Co to jest KYC? Czyli KYC w bankowości i kryptowalutach
Uniwersytet Emory ujawnia 16 mln USD w ETF-ach na bitcoina
Z miesiąca na miesiąc dostrzegalny jest coraz większy popyt instytucjonalny na bitcoina. Nie tylko wielkie firmy skupują cyfrowe złoto, ale również i organizacje non-profit. Teraz jednak otrzymujemy pierwszy w historii przypadek, aby amerykańska uczelnia zainwestowała w fundusze giełdowe (ETF-y) na BTC. Już od kilku lat ten uniwersytet ma styczność z rynkiem kryptowalut
Czytaj więcej: Amerykańska uczelnia zainwestowała 16 mln USD w ETF na bitcoina!