Przełom w polskiej piłce – historyczna transakcja z użyciem kryptowalut

2 miesięcy temu

Raków Częstochowa zapisał się na kartach historii polskiej piłki nożnej. Klub jako pierwszy w kraju przeprowadził transfer zawodnika, korzystając z kryptowalut. Jest to zdecydowanie przełom w piłce nożnej i początek nowej ery w finansach sportowych.

Bez wątpienia świat piłki nożnej nieustannie się rozwija, a nowoczesne technologie coraz częściej wpływają na funkcjonowanie klubów. Raków Częstochowa udowodnił, iż stawia na innowacje, dokonując pierwszego w Polsce transferu opłaconego w kryptowalutach.

Nowoczesne podejście do transferów – przełom w polskiej piłce nożnej

Raków Częstochowa po raz kolejny udowodnił, iż stawia na innowacje. Tym razem dokonał pierwszego w Polsce transferu, który został opłacony w kryptowalutach. Nowym zawodnikiem drużyny został Ibrahima Seck, 20-letni piłkarz z Senegalu.

Zawodnik trafił do polskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z US Gorée. Co więcej, jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2028 roku, a klub zapewnił sobie możliwość przedłużenia umowy o dodatkowy rok.

Ibrahima Seck nowym piłkarzem Rakowa!

https://t.co/fusGAZO2vp

Transfer jako pierwszy w Polsce został zrealizowany w kryptowalutach

@zondacryptopl #SECK2028 pic.twitter.com/XKv8xm89Of

— Raków Częstochowa (@Rakow1921) January 29, 2025

Natomiast, ten przełom w polskiej piłce nie byłby możliwy bez wsparcia giełdy kryptowalut zondacrypto. To właśnie strategiczny partner Rakowa pomógł zrealizować transakcję i udowodnić, iż kryptowaluty mogą być przyszłością piłkarskich transferów.

Kryptowaluty jako przyszłość finansowania klubów?

Transfer Ibrahima Secka pokazuje, iż kryptowaluty odgrywają coraz większą rolę w świecie sportu. Niewątpliwie Raków Częstochowa jest pierwszym polskim klubem, który zdecydował się na taki krok. Jest to przełom w polskiej piłce nożnej dla, jednak na świecie takie transakcje nie są już nowością.

Tak wielkie kluby, jak FC Barcelona czy Manchester City, już wcześniej korzystały z kryptowalut, np. poprzez tokeny kibicowskie. Co więcej, wykorzystanie cyfrowych aktywów pozwala na szybsze i bardziej transparentne rozliczenia między klubami.

W konsekwencji Raków Częstochowa przeszedł do historii jako pierwszy klub w Polsce, który przeprowadził transfer z użyciem kryptowalut. Dzięki współpracy z giełdą zondacrypto klub opłacił transfer w ramach innowacyjnej transakcji. Ponadto, to wydarzenie może być początkiem nowej ery w polskiej piłce nożnej, gdzie cyfrowe aktywa staną się częścią codziennych operacji finansowych.

Czy polskie kluby pójdą śladem Rakowa? Możliwe, iż już niedługo kryptowaluty staną się standardem w finansowaniu sportu.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

BeInCrypto Polska - Przełom w polskiej piłce – historyczna transakcja z użyciem kryptowalut

Idź do oryginalnego materiału