Ranking najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce. Poznajcie Cashless Cities

2 lat temu

Zwycięzców rankingu Cashless Cities ogłosiliśmy wczoraj, podczas uroczystej gali odbywającej się w trakcie wydarzenia Local Trends w Poznaniu

Ranking najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce Cashless Cities to projekt, którego celem jest promowanie samorządów dbających o rozwój płatności elektronicznych na swoim terenie. Na podstawie danych uzyskanych z urzędów miejskich oceniamy stopień zaawansowania poszczególnych ośrodków w budowie nowoczesnego systemu płatniczego.

Przeczytajcie także: Najbardziej znany marki płatnicze na polskim rynku

Wyniki tegorocznej edycji Cashless Cities ogłosiliśmy wczoraj podczas uroczystej gali towarzyszącej wydarzeniu Local Trends, odbywającemu się właśnie w Poznaniu. W uroczystości, oprócz redaktora naczelnego cashless.pl Jacka Uryniuka, wzięła udział Joanna Erdman, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, która jest partnerem projektu.

Zwycięzcą rankingu Cashless Cities okazał się Wrocław. Drugie miejsce zajęły Gliwice a trzecie Lublin. Na zdjęciu nagrodę dla zwycięskiego miasta odbiera pierwszy zastępca prezydenta Wrocławia Jakub Mazur. Wszystkim miastom, także tym, którym nie udało się zająć miejsce w ścisłej czołówce, gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy nad wdrażaniem nowoczesnych usług płatniczych. Zachęcamy także do udziału w kolejnej edycji rankingu za rok.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku przybywa datkomatów

A jeżeli chodzi o sam ranking, to ocenialiśmy w nim trzy sfery, w których możliwość płatności bezgotówkowych jest naszym zdaniem najważniejsza dla mieszkańców większości miast: komunikacja publiczna, parkowanie oraz urzędy i inne placówki zarządzane przez magistrat. W kolejnych edycjach rankingu zamierzamy rozwijać jego metodykę oraz uzupełniać listę miast, które będą nim objęte.

Ranking, jego szczegółowe wyniki, opis metodyki badania, opinie ekspertów itd. znajdziecie w raporcie, który już jest do pobrania. Wystarczy kliknąć poniższy banner. Partnerami głównymi projektu Cashless Cities była Fundacja Polska Bezgotówkowa oraz firma Fiserv Polska, właściciel marki Polcard.

Idź do oryginalnego materiału