Richard Heart zatopił HEX i kpi z upadku kryptowaluty. To druga Luna? SEC wejdzie do akcji

8 miesięcy temu

Kapitalizacja projektu HEX (eHEX), zbudowanego na blockchainie Ethereum spadła ostatnio o ponad 1 miliard dolarów. Dziś projekt notuje kolejną, ponad 40% wyprzedaż. Jego pierwotny twórca, Richard Heart mocno skrytykował wysokie opłaty za gaz w sieci Ethereum i wezwał posiadaczy tokena do migracji w kierunku PulseChain. Zasugerował też, iż eHEX został praktycznie porzucony, a prawdziwy HEX jest obecny 'na PulseChain’. Dokładnie 10 marca na X ukazał się post, który wskazał, iż wyłącznie 'HEX na PulseChain’ jest tym prawdziwym: „Mówiłem wam to wszystko już wcześniej… Ale prawdopodobnie niektórzy z was nie słuchają prawidłowo. Więc mówię to jeszcze raz. HEX to HEX na PulseChain”.

Cena HEX nurkuje od czasu oświadczenia Hearta. Źródło: Coinmarketcap

Dziki Zachód trwa

Społecznosć zauważyła, iż tweety Hearta zapoczątkowały prawie 700 mln USD panikę sprzedażową, wobec 58 mln USD opłat, które w Ethereum zapłacili w trakcie krachu posiadacze eHEX. Portfel kojarzony z projektem Hearta, PulseChain Wallet od jakiegoś czasu skupował pHEX, a nie eHEX. W swoim czasie istniał jednak także program płynnościowy ’Liquidity Bonding’ w ramach eHEX-pHEX. Po uruchomieniu go nigdy więcej o nim nie mówiono, co tylko podsyca obawy inwestorów względem nieuczciwych 'praktyk’ Richarda Hearta, korzystającego z 'kryptowalutowego dzikiego Zachodu’.

pic.twitter.com/UR8ZjhInwS

— Richard Heart (@RichardHeartWin) March 13, 2024

Token HEX, po potężnym spadku notowany jest prawie 99,8% poniżej szczyty z 2021 roku. Społeczność nie boi się nazywać Richarda Hearta 'oszustem’, ale ten obwinia za niepowodzenie… Posiadaczy HEX, sugerując iż tak naprawdę nie on, a … Wszyscy Ci, którzy sprzedawali dołożyli się, do 'katastrofy’.

Richard Heart w samolocie. Źródło: CryptoRank

SEC na tropie

SEC oskarżył Richarda Hearta i jego trzy inne projekty crypto – Hex, PulseChain i PulseX 31 lipca 2023 r. Głównym zarzutem jest przeprowadzenie niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych. Wraz z emisją HEX, w 2018 roku. W pozwie wymieniono wszystkie crypto-projekty Hearta, w tym HEX, PulseChain i PulseX, jako oszustwa. Projekt HEX posiada wciąż przeszło 380 mln USD kapitalizację. Pełne oświadczenie Amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd dostępne jest tuttaj: https://www.sec.gov/news/press-release/2023-143 Teraz krytyka Ethereum przez Hearta prawdopodobnie ma na celu zachęcenie posiadaczy eHEX, do zakupów i przejścia na PulseChain.

Uruchomienie PulseChain, w 2023 roku spotkało się z ograniczonym zainetresowaniem. Wolumen w ciągu ostatnich siedmiu dni wyniósł jednak prawie 500 milionów dolarów. W tym samym czasie wolumen obrotu Ethereum wyniósł ponad 20 miliardów dolarów. Nie wydaje się, by Heart miał zagrozić Buterinowi… Jego 'Ethereum killer’ niemal na pewno okaże się kosztownym dla inwestorów niewypałem.

pic.twitter.com/ZS3vo6YEN6

— Richard Heart (@RichardHeartWin) March 13, 2024

W argumentacji Heart stwierdził ostatnio, iż HEX w łańcuchu Ethereum narażał użytkowników na wygórowane opłaty… Tym samym przepalając ich pieniądze. Aby wzmocnić swoje stanowisko, Heart przekazał, iż dane Etherscan pokazały, iż uczestnicy sieci HEX wydali ponad 50 milionów dolarów na opłaty za gaz w łańcuchu blokowym Ethereum. Powiedział, iż opłaty te powinny zostać wydane na zakup HEX na PulseChain. „HEX jest znacznie lepszy niż eHEX (HEX na Ethereum). Dlaczego? Opłaty za gaz. Płynność. Zdrowy rozsądek. Dlaczego miałbyś płacić tysiąc dolarów stawkę zamiast groszy?… Co by było, gdyby wszyscy nowi nabywcy wybrali HEX zamiast eHEX? Co by było, gdyby wszyscy nowi nabywcy wybrali HEX zamiast dzielenia swojej energii?”. Chciwi inwestorzy znów się 'nabiorą’?

Idź do oryginalnego materiału