Wyjątkowy talent połączony z silną chęcią rozwijania się czyni z polskich inżynierów idealnych kandydatów do pracy w naszych szeregach. Chcemy tworzyć przyszłość handlu opartego o praktyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji. I chcemy być w tym najlepsi – mówił Sebastian Siemiątkowski, współzałożyciel i CEO Klarna, ogłaszając równocześnie uruchomienie nowego Tech Hubu w Warszawie.
Klarna ogłosiła dzisiaj uruchomienie nowego centrum technologicznego w Warszawie. Ta strategiczna inwestycja podkreśla zaangażowanie Klarny w rozwój globalnych możliwości technologicznych i uznanie Polski za najważniejszy rynek w europejskim krajobrazie innowacji.
Przyszłość handlu wspieranego AI
Klarna zamierza zatrudnić w Polsce ponad 100 inżynierów do 2025 r., oferując im możliwość pracy w rozwijaniu najnowocześniejszych innowacji AI, bez konieczności przeprowadzki za granicę.
– Polska będzie potęgą technologiczną w Europie. Wyjątkowy talent inżynierski, kwitnąca scena startupowa i strategiczna lokalizacja Warszawy sprawiają, iż jest to idealny wybór dla naszego nowego centrum technologicznego. Nie chodzi tylko o rozwój Klarny – chodzi o uwolnienie potencjału Polski na arenie międzynarodowej. Jako osoba z polskimi korzeniami cieszę się, iż Klarna inwestuje w lokalne talenty i wspólnie z nimi będzie kształtować przyszłość handlu wspieranego sztuczną inteligencją – wyjaśnia Sebastian Siemiątkowski.
Dlaczego Warszawa?
Polski sektor ICT i ekosystem startupów zyskały globalne uznanie, a Warszawa stała się ważnym miejscem dla międzynarodowych inwestycji technologicznych. Decyzja Klarny o utworzeniu centrum technologicznego w Warszawie odzwierciedla rosnącą reputację miasta jako centrum innowacji AI, rywalizującego z uznanymi stolicami, takimi jak Berlin czy Londyn.
Warszawski hub Klarny odegra kluczową rolę w szerszej strategii firmy, mającej na celu zwiększenie globalnego zasięgu i wiodącą rolę w zakresie wdrażania sztucznej inteligencji. Już 9 na 10 pracowników Klarny wykorzystuje sztuczną inteligencję w swojej codziennej pracy, wyznaczając branżowe standardy integracji AI, od obsługi klienta, po marketing i rozwój produktów. Centrum umożliwi inżynierom wprowadzanie innowacji, które kształtują przyszłość zakupów i płatności dla milionów konsumentów na całym świecie.
Międzynarodowy rozwój Klarny
Inwestycja w Warszawie nie tylko wzmacnia lokalny wpływ Klarny, ale także podkreśla długoterminowe zaangażowanie firmy we wspieranie talentów w Polsce i pozycjonowanie kraju jako globalnego centrum innowacji fintech.
Klarna obsługuje już ponad 85 milionów konsumentów i 600 000 sprzedawców na całym świecie, a od 2021 roku jest obecna w Polsce. W ostatnich tygodniach firma ogłosiła współpracę z Apple Pay i Google Pay, a od dawna współpracuje z OpenAI. Klarna zajęła pozycję lidera transformacji opartej na sztucznej inteligencji, a OpenAI uznał Klarnę za wiodącą firmę, jeżeli chodzi o wykorzystanie AI do dostarczania rzeczywistych korzyści klientom.