Solana rozpocznie wspinaczkę na nowe szczyty? Analitycy oceniają potencjał altcoina

10 miesięcy temu

Solana jest wskazywana jako projekt, który w ostatnich miesiącach osiągnął największy sukces. Nastroje są na tyle pozytywne, iż każdy zastój czy stagnacją są odbierane jako krótki przystanek w drodze do kolejnych wzrostów. Społeczność jest pełna optymizmu i wyczekuje, iż winda ruszy na kolejne piętra w górę. Czy aktualna sytuacja SOL daje podstawy do tego, by zachować spokój ducha? Oto co przewidują analitycy.

Solana w drodze do 125 USD?

Zasadniczo rynek kryptowalut pozostaje optymistyczny. Jednak ostatnie dni upłynęły też pod znakiem niepewności co do ostatecznego rozstrzygnięcia kwestii Bitcoin ETF. Jak ocenił „Coingape” altcoiny mocno ucierpiały z powodu niepewności, która rozprzestrzeniła się na rynku w związku z BTC ETF. Według portalu, Solana również nie została oszczędzona w tym czasie.

Jednak portal zauważa, iż piąta co do wielkości kryptowaluta może poszczycić się kapitalizacją rynkową na poziomie 40 miliardów dolarów oraz wzrostem wolumenu obrotu o 72% do 3,6 miliarda dolarów, co pokazują dane rynkowe CoinMarketCap.

Analitycy portalu oceniają, iż jeżeli decyzja w sprawie Bitcoin ETF będzie pozytywna, to skorzysta na tym nie tylko Bitcoina, ale i cały rynek. Dodatkowo prognozują, iż jeżeli to się wydarzy, to Solana, w nieokreślonej przyszłości może osiągnąć poziom 125 USD.

Co warto obserwować?

Według raportu Keiko, Solana w dalszym ciągu odnotowuje wysoki wolumen obrotów na głównych giełdach, takich jak Coinbase, Kraken, MEXC i Upbit. Najwyższe poziomy token w 2023 roku osiągał dzięki agresywnym zakupom właśnie na tych giełdach.

Nieco mniej optymistyczne przesłanki ujawniają dane Blockchain z Defi Llama. Dane pokazują, iż w przypadku całkowitej zablokowanej wartości (TVL), zauważano ostatnio spadek. Na dzień 8 stycznia 2024 roku wskaźnik spadł z 1,53 miliarda dolarów (najwyższy do tej pory w 2024 roku) do 1,3 miliarda dolarów w momencie pisania.

Pozytywne sygnały wskazuje raport z 9 stycznia, w którym oceniano najważniejsze wskaźniki sieci Solana w 2023 r. Solana oceniła, iż ​​w ciągu ostatniego roku w jej sieci utrzymywało się od 2500 do 3000 aktywnych programistów miesięcznie. Jak możemy przeczytać w raporcie: „Utrzymanie stałej liczby programistów jest ważnym wskaźnikiem zdrowego ekosystemu, ponieważ pokazuje jego zdolność do przyciągania i zatrzymywania nowych talentów”.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Idź do oryginalnego materiału