Solana tonie jak większość rynku. Lepiej przeczekać, czy odpuścić?

7 miesięcy temu

Pod koniec minionego tygodnia kilku ekspertów przewidywało, iż Bitcoin wreszcie przebije poziom oporu w okolicach 69-70 tys. USD i powróci na ścieżkę wzrostu, która prowadzi do nowego ATH. Jednak stało się inaczej, a BTC od piątku zaczął wyraźnie tracić. Jego śladem poszły altcoiny, które również zaczęły tonąć. Wśród nich jest także Solana, która skupia uwagę sporej części rynku. Czy obecne spadki to odpowiedni moment na sprzedaż, czy chwilowa korekta, którą warto cierpliwie przeczekać?

Solana najsłabsza od miesiąca

Ostatnie kilka dni dla Solany, jak i większości rynku, upłynęło pod znakiem spadków. 11 czerwca Solana osiągnęła najniższy poziom od czterech tygodni i zaczęła testować poziom wsparcia na poziomie 145 dolarów. Od piątku spadek SOL wyniósł aż 15,8%. To wyniki gorsze, niż ogólny rezultat całego rynku kryptowalut, który w tym samym okresie odnotował 10% spadek całkowitej kapitalizacji.

Jako główną przyczynę spadków na rynkach, wskazuje się opublikowane w piątek dane dotyczące amerykańskiej gospodarki. Generalnie sygnały zza oceanu są mieszane. To powoduje obawy, iż Fed będzie odkładał decyzję dotyczącą obniżek stóp procentowych. Narzędzie CME FedWatch wskazuje, iż inwestorzy widzą w tej chwili 48% szans na utrzymanie stóp na tym samym poziomie do września. Miesiąc wcześniej było to 39%.

Wspomniane dane spowodowały, iż Bitcoin nie zrealizował scenariusza, zgodnie z którym miał zaatakować nowe ATH. Wręcz przeciwnie. Bitcoin zaczął tracić, a razem z nim zaczął tracić również rynek altcoinów. Jednak wszystko może odwrócić się po dzisiejszej publikacji danych dotyczących inflacji w USA. To może być czynnik, który odwrócić obecny trend lub go pogłębi.

Chwilowa korekta, czy zapowiedź dalszych spadków?

Wspomnieliśmy już, iż kolejne dane makroekonomiczne mogą być czynnikiem, który zmieni obecną sytuację na rynku. Jednak warto przyjrzeć się też innym wskazówkom, które mogą pomóc ocenić przyszłość SOL.

Pomimo gwałtownego 15% spadku w ciągu ostatnich czterech dni, kilka wskaźników sugeruje, iż zaufanie inwestorów do SOL pozostaje nienaruszone. Analitycy zwracają uwagę, iż dane dotyczące łańcucha z sieci Solana pokazują wzrost liczby użytkowników i wolumenu transakcji.

Po spadku do 145 dolarów w dniu 11 czerwca, instrumenty pochodne SOL i sieć Solana pozostały stabilne, co wskazuje, iż wiara inwestorów nie została zachwiana. Potencjał SOL do odzyskania ceny wynoszącej 170 dolarów wydaje się realny, szczególnie jeżeli wysiłki Fundacji Solana mające na celu złagodzenie wpływu maksymalnej wartości wydobywalnej (MEV) poprawią ogólne wrażenia użytkownika.

Ponadto eksperci wskazują, iż pomimo spadków, instrumenty pochodne SOL i sieć Solana pozostały stabilne. Może to sugerować, iż inwestorzy i użytkownicy nie poddali się negatywnym nastrojom rynkowym. Tym samym potencjał SOL do odzyskania 170 dolarów w dłuższej perspektywie wydaje się całkiem realny.

Źródło: https://x.com/SolanaStatus/status/1800027464896328153

Sieć Solana wciąż wprowadza nowe aktualizacje i ulepszenia, co wzbudza zaufanie i zainteresowanie użytkowników rynku. W weekend Solana uruchomiła Mainnet Beta v1.18.15. Aktualizacja ma na celu poprawę stabilności sieci. Nowa wersja wprowadza kilka poprawek, w tym opcjonalną funkcję centralnego harmonogramu rozwiązującą problemy z wydajnością podczas przeciążenia sieci.

Sytuacja jest jednak dynamiczna, przez co trudno ocenić jednoznacznie kierunek, w jakim podąży SOL. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się DYOR i bieżące monitorowanie rynku.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Idź do oryginalnego materiału