Solana wypuszcza nowy telefon i…zrzuca na niego kryptowaluty cenniejsze niż samo urządzenie. Jak go kupić?

8 miesięcy temu

„Drugi rozdział” smartfonu Solana Saga ze stajni Solana Labs (SOL) to nowsza, bardziej zaawansowana wersja „kryptowalutowego telefonu”, którego premiera zaplanowana jest na 2025 r. Jak się okazuje, już teraz jest o nim głośno. Wszystko z powodu faktu, iż urządzenie, które ma na celu ułatwienie masowe zaznajomienie ludzi z technologią blockchain, rozdaje swoim wczesnym użytkownikom bardzo cenne, darmowe kryptowaluty.

Telefon od Solana Labs zrzuca ludziom kryptowaluty

Począwszy od stycznia, Solana Labs ogłosiła następcę swojego wyprzedanego telefona Solana Saga, wprowadzając tzw. „Rozdział 2” jako nowszy, bardziej zaawansowany model. Pierwszy telefon spotkał się raczej z ciepłym przyjęciem wśród kryptowaluciarzy, aczkolwiek recenzenci tacy jak Marcus Brownlee nie szczędzili krytyki. Początkowo kosztował tyle co wiele flagowców: 1000 dolarów za sztukę, jednak zdecydowano się ją obniżyć do ceny 599 USD.

Wersja numer dwa znajduje się aktualnie na drugim etapie przedsprzedaży i kosztuje 500 dolarów. Aby zachęcić do składania zamówień przedpremierowych, firma nawiązała współpracę z twórcami tokenów memowych, aby oferować zrzuty różnych kryptowalut bezpośrednio do cyfrowych portfeli kupujących.

Podsumowanie koszyka zakupowego na oficjalnej stronie projektu

Wśród zrzuconych tokenów znalazły się Maneki (MANEKI) i Cat in a Dog’s World (MEW), dwie monety memowe o tematyce kotów, które wykazały wykręciły niesamowite wyniki na wolnym rynku. 1 kwietnia firma zrzuciła 37 600 tokenów MEW tym, którzy zamówili telefon w przedsprzedaży. Niedługo po nim nastąpił zrzut 5 199 tokenów MANEKI, którego wartość wzrosła natychmiast o ponad 70%. Po rajdzie wartość podarowanych tokenów wynosiła już około 459 USD, przyćmiewając pierwotną cenę telefona równą 450 USD.

Wykres kryptowaluty MEW, fot. Dexscreener

Zjawisko to nie jest nowością w strategiach promocyjnych Solana Labs. Pierwszy model Sagi również zawierał podobne zrzuty, w tym token BONK, o którym pisaliśmy jako jeden z czynników, który pomógł wskrzesić ekosystem SOL po blamażu związanym z giełdą FTX i osobą Sama Bankmana-Frieda. BONK nie tylko uczynił telefon Saga de facto „darmowym”, pozwolił też hodlerom dobrze zarobić, a same modele pierwszego telefona od Solana Labs były wyceniane wielokrotnie wyżej na rynku wtórnym.

Airdropy jako stara-nowa forma budowania zaangażowania

Obecna wartość połączonych zrzutów — w tym dodatkowych tokenów, takich jak Wuffi (WUF), iq50 (IQ50) i Catwifhat (CWIF) – wynosi nieco ponad 405 USD. Airdropy te służą nie tylko jako potencjalne dobrodziejstwo finansowe dla pierwszych nabywców, ale także pomagają utrzymać i stymulować zainteresowanie rozwijającym się ekosystemem Solany, w tym, naturalnie, samymi telefonami z serii Saga.

Korzystanie z zachęt kryptowalutowych przez firmy technologiczne staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ starają się one wykorzystać lukratywny i rosnący rynek entuzjastów aktywów cyfrowych. Dostosowując premiery produktów do zrzutów tokenów, firmy takie jak Solana Labs są w stanie wspierać wyjątkowe zaangażowanie społeczności, zachęcając zarówno do początkowej sprzedaży, jak i długoterminowego uczestnictwa na swoich platformach.

Jeżeli interesuje Was zakup telefonu Solana Saga 2, możecie to uczynić wchodząc przez ten link.

Idź do oryginalnego materiału