Solana wysyła mocne sygnały. Te rzeczy mogą zwiastować wzrost

6 miesięcy temu

Po ostatnich zawirowaniach na rynku kryptowalut Solana zdołała się dość gwałtownie pozbierać. Kilku analityków dostrzega choćby spore szanse na obranie byczego kursu przez kryptowalutę. Szans na znaczące wybicie eksperci upatrują w kilku wskaźnikach, które wysyłają pozytywne sygnały, ale nie tylko. Analitycy zaobserwowali też pewien historyczny wzór, który jeżeli się powtórzy, przyniesie istotny ruch w górę.

Solana ma szansę powtórzyć sukces z 2021 r.

Ostatnie tygodnie na rynku kryptowalut zapamiętamy jako wyjątkowo burzliwe. Niektóre tokeny wciąż znajdują się w niedźwiedzich objęciach, inne stopniowo wracają do formy sprzed spadków. W drugiej grupie znajduje się między innymi Solana. Token nie tylko w miarę gwałtownie pozbierał się po szoku spadkowym, ale wykazuje również silne sygnały do wzrostu.

Ali Martineza, analityk popularny na X, w jednym z ostatnich postów stwierdził, iż obecna akcja cenowa Solany odzwierciedla trajektorię obserwowaną w 2021 r. Martinez dostrzegł, iż wskaźnik siły względnej Solany (RSI) jest w tej chwili na tym samym poziomie, co przed wzrostami, które obserwowaliśmy w 2021 roku. Analityk sądzi, iż ponowny wzrost cen może być nieuchronny.

Źródło: https://x.com/ali_charts/status/1810365301579509817

Analiza wykresu Solany ujawnia pewne podobieństwa między obecną sytuacją a tą z połowy 2021 roku. W obu okresach SOL wykazywał tendencję do konsolidacji, po której nastąpiło wybicie w górę. W lipcu 2021 r. wskaźnik RSI Solany spadł do około 40,13, zanim nastąpił znaczny wzrost cen. Aktualnie RSI również spadł do około 40,13. To zdaniem Martineza sygnalizuje nadchodzące dynamiczne wzrosty Solany.

Solana w ostatnich dniach wykazała solidne odbicie od niedawnego minimum na poziomie około 127,86 dolarów. Token odbił się od tego poziomu i w momencie pisania tekstu kosztuje około 143,50 USD. Według Martinez ten ruch wpisuje się w zwyżkowy trend obserwowany w połowie 2021 r. Wówczas wartość Solany wzrosła z około 20 do prawie 260 dolarów w ciągu kilku miesięcy.

Pozytywne sygnały do wzrostów

Analiza Martineza wygląda bardzo ciekawie. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, iż pewne schematy bardzo rzadko powtarzają się w identycznej konfiguracji. Ponadto bazowanie wyłącznie na jednym wskaźniku może okazać się zgubne. Nie oznacza to, iż Martinez całkowicie się myli. Kilka innych istotnych rzeczy również daje nadzieję na możliwe wybicie Solany.

Solana jest trzecim co do wielkości blockchainem w branży zdecentralizowanych finansów (DeFi), po Ethereum i Tron. W swoim ekosystemie posiada aktywa o wartości ponad 5,4 miliarda dolarów i ponad 836 tys. aktywnych adresów. Solana stała się lubianym przez programistów blockchainem ze względu na duże prędkości i niskie koszty transakcji. Szczególnie widoczna jest w ostatnim czasie aktywność twórców memecoinów. Ostatnie hity, które powstały na blockchainie SOL to np. Dogwifhat (WIF), Bonk i Book of Meme (BOME).

Katalizatorem dla tokena może okazać się również ewentualne zatwierdzenie Ethereum ETF, które może nastąpić już w tym tygodniu. Analitycy prognozują, iż po tym wydarzeniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zacznie rozpatrywać wnioski dotyczące ETF Solana.

Taki wniosek złożyła już firma VanEck, a kolejne podmioty takie jak BlackRock, Franklin Templeton i Ark Invest prawdopodobnie zrobią to samo. Szanse na zgodę SEC są spore, ponieważ Solana jest piątą co do wielkości kryptowalutą. Ponadto ma znaczący dzienny wolumen obrotu, który wynosi ponad 4 miliardy dolarów.

Choć w tej chwili sporo rzeczy przemawia za wzrostem SOL, warto pamiętać, iż sytuacja na rynku może się drastycznie zmienić pod wypływem jednego wydarzenia. W takim wypadku wszystkie dotychczasowe analizy i ustalenia staną się nieaktualne.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Idź do oryginalnego materiału