Sportano zyskuje ważnego inwestora. Fundusz bValue Growth pomoże w podboju europejskich rynków

5 miesięcy temu

Inwestycja o wartości kilkudziesięciu milionów złotych ma w znaczący sposób pomóc rozwinąć markę Sportano na rynku e-commerce. Projekt celuje w dalszą ekspansję na kilkunastu europejskich rynkach.

Sportano jest internetowym sklepem sportowym. Klientom udostępnia sprzęt sportowy, odzież, obuwie i akcesoria ponad 800 marek. Asortyment dostępny w sklepie przeznaczony jest praktycznie do każdej aktywności fizycznej. Twórcą sklepu jest Marcin Grzymkowski, dawny właściciel marki eObuwie. Sklep Sportano wystartował w 2021 roku. Obecnie oferuje swoje usługi na rynkach 12 europejskich państw między innymi Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii, Grecji oraz Bułgarii.

Warto przeczytać: Zaczynał od jednego lokalu, dzisiaj ma ich około 160 w całej Europie. Sieć salonów tatuaży VEAN TATTOO planuje zdecydowanie więcej

bValue Growth inwestorem Sportano

Rozwój usług z pewnością ułatwi pozyskanie nowego inwestora. Jest nim fundusz bValue Growth. To podmiot, który swoje środki kieruje na wsparcie dynamicznie rosnących firm z Europy Środkowo-Wschodniej o dużym potencjale wzrostu. Szansę na sukces Sportano przedstawiciele funduszu widzą w szerokiej ofercie, doskonałej obsłudze klienta oraz zautomatyzowanych procesach logistycznych. Według informacji, które Marcin Grzymkowski udzielił Pulsowi Biznesu, fundusz zainwestuje w Sportano kilkadziesiąt milionów złotych. W zamian otrzyma kilkanaście procent udziałów firmy.

Celem Sportano jest umocnienie swojej pozycji na rynkach, na których już funkcjonuje. Plusem tej strategii jest fakt, iż klienci z różnych państw mają odmienne zapotrzebowanie na asortyment sklepu. Dzięki temu prowadzi on szerszą asortymentowo sprzedaż. Firma nie ogranicza się jedynie do rynku e-commerce. W Warszawie działa reprezentacyjny stacjonarny sklep Sportano. W przyszłości niewykluczone jest otwarcie kolejnych. Na razie jednak chce osiągnąć roczną sprzedaż na poziomie 300 mln zł. W roku 2023 jej poziom to 188 mln zł.

Źródło grafiki: Booksy.

Warto przeczytać: Trudny okres dla niezależnych, małych sklepów. Fala zawieszeń i likwidacji

Idź do oryginalnego materiału