Spyrosoft pracuje nad zwiększaniem liczby projektów dla sektora finansowego

1 rok temu

Spyrosoft pracuje nad zwiększeniem liczby projektów dla sektora finansowego, zarówno wśród obecnych, jak i nowych klientów, szczególnie w USA, poinformował ISBtech dyrektor business unit usług finansowych w Grupie Spyrosoft Michał Kaleta. W ub.r. firma zwiększyła liczbę nowych projektów w tym obszarze do 39 z 25 rok wcześniej.

„Naszym celem w obszarze financial services jest dążenie do powiększenia liczby realizowanych projektów przez aktywnych już w tej chwili klientów, co na ogół jest związane z rozbudową portfolio naszych usług, ale również pracy na rzecz pozyskania nowych partnerów biznesowych, najchętniej w kluczowych dla nas obszarach geograficznych – na przykład z USA. Skupiamy się także na rozbudowie naszego portfolio pod kątem sektora finansowego – w tej chwili pracujemy nad rozwiązaniami typu low-code, np. wdrażamy produkty typu Appian czy Salesforce” – powiedział ISBtech Kaleta.

W 2021 r. Spyrosoft miał 25 nowych projektów, a w 2022 r. – 39 w obszarze usług finansowych. Liczba aktywnych klientów w 2021 r. wynosiła 21, a w 2022 r. było ich 33. Na koniec III kw. 2022 r. udział usług finansowych w łącznych przychodach grupy stanowił 12% i wynosił 27,3 mln zł, co oznacza wzrost o niemal 34% r/r.

„Największy wzrost przychodów w zeszłym roku pochodził z rozwiązań i narzędzi oferowanych sektorowi bankowości prywatnej i inwestycyjnej. Bardzo aktywna była także branża zarządzania wierzytelnościami. Rynek systemu windykacyjnego rozwija się zresztą bardzo dynamicznie. Eksperci przewidują, iż rynek ten będzie się rozwijał w tempie +10% CAGR do 2030 r. Naszymi głównymi rynkami zbytu, jeżeli chodzi o usługi dla sektora finansowego są UK, USA i Polska” – dodał dyrektor.

Zaznaczył, iż Spyrosoft wciąż widzi potrzebę i konieczność transformacji cyfrowej w wielu instytucjach finansowych.

„Przykładem może być tutaj obszar pracy z danymi. W dalszym ciągu wiele instytucji finansowych nie dysponuje narzędziami do ich pogłębionej analizy. Spory potencjał widzimy również w konieczności szybkiego reagowania, o czym coraz częściej rozmawiamy z naszymi klientami. Chodzi o to, iż podmioty z branży finansowej muszą być szczególnie odporne na wszelkiego rodzaju kryzysy – geopolityczne, społeczne itd. Ciekawym – i perspektywicznym trendem z punktu widzenia software house’u, którym jesteśmy – są tzw. hiper-connected Ecosystems. Chodzi o to, iż instytucje finansowe będą oferować coraz więcej dodatkowych usług, a ich systemy będą współpracować z innymi ekosystemami. Wyzwaniem dla instytucji finansowych w dalszym ciągu będzie także kwestia bezpieczeństwa. Powyższe trendy to szansa na rozwój w tym obszarze takich podmiotów jak Spyrosoft” – podsumował Kaleta.

Spyrosoft to firma założona w 2016 roku we Wrocławiu, działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania. 17 marca 2022 r. spółka zadebiutowała na GPW, przenosząc się z rynku NewConnect.

Źródło: ISBnews

Idź do oryginalnego materiału