Brytyjski startup wykorzystuje uczenie maszynowe do projektowania terapii leczenia nowotworów. W ramach serii B finansowania zebrał 35 mln funtów, które pomogą rozwinąć jego autorską platformę.
LabGenius to startup założony w 2012 roku. Od tego czasu opracował inteligentną platformę robotyczną, która pomaga projektować i przeprowadzać eksperymenty pomagające w odkrywaniu leków. Co więcej, wykorzystując uczenie maszynowe, jest bardziej efektywna w prowadzonych procesach. To wszystko ułatwia opracowanie terapii przeciwciałami w celu walki z chorobami nowotworowymi.
Na dalsze udoskonalenie swojej platformy, startup zebrał 35 mln funtów finansowania w ramach serii B. Runda prowadzona była przez M Ventures, a udział w niej wzięli Octopus Ventures, LG Corp., Atomico, Kindred Capital, Lux Capital i Obvious Ventures. Łączne fundusze pozyskane przez LabGenius wynoszą 58 mln funtów.
Warto przeczytać: Polski fundusz wspiera chorwacki startup. Inovo.vc widzi potencjał w projekcie Pythagora
Dwa obszary działania startupu
Oprócz wspomnianego już testowania terapii przeciwciałami LabGenius współpracuje również z dużymi firmami farmaceutycznymi, opracowując leki. Ta gałąź biznesowa zapewnia startupowi przychody, które pomagają osiągnąć stabilność finansową. Jednym z jej przykładów jest kooperacja z francuską firmą Sanofi. Jej obszarem jest produkcja leków na różnego rodzaju schorzenia związane ze stanami zapalnymi.
W LabGenius podkreślają, iż oprócz aspektu finansowego ta część działalności pozwala również na testowanie wydajności platformy, które w teoretycznych testach nie jest możliwe na tak dużą skalę. Startup tworzony jest w tej chwili przez 55-osobowy zespół. Koncentruje się on w tej chwili na dalszym rozwoju platformy. Kierownictwo uznaje, iż to działanie może znacząco ułatwić nawiązanie większej ilości strategicznych partnerstw i współpracy.
Źródło grafiki: LabGenius