Sukces spółki CBRTP. Biodegradowalna trawa z rolki jest już w sprzedaży

4 dni temu

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu (CBRTP) skutecznie skomercjalizowało swoją autorską technologię. Biodegradowalna trawa z rolki jest już dostępna w jednej z sieci handlowych. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.

Jednocześnie jest to pierwszy w pełni autorski i komercyjny wynalazek CBRTP. Hub R&D dla przemysłu działając od 2013 roku, zwykle sprzedawał swoje technologie w ramach licencji. Biodegradowalna trawa jest pierwszym z linii produktów Floro Garden. Jej istotą jest znaczące ułatwienie zasiewów roślin.

„Nasza trawa to wynalazek, który z pewnością zmieni oblicze branży ogrodniczej w Polsce i na świecie. Można ją stosować na nierównych powierzchniach i trzeba tylko przysypać warstwą ziemi. Wystarczy rozłożyć rolkę i po kilku dniach – w zależności od gatunku – trawa zacznie kiełkować. Szybkość tego procesu zależy od użytych nasion trawy, dla najlepszych gatunków proces kiełkowania zaczyna się już po dwóch dniach. Co warte podkreślenia – jednorodne kiełkowanie na całej powierzchni zaobserwowaliśmy już po 4 dniach” – wyjaśnia Grzegorz Putynkowski, prezes CBRTP.

Warto przeczytać: QNA Technology z kolejną dużą dostawą kropek kwantowych. Zamówienie od partnera z USA

Produkt dostępny w sprzedaży

Produkt CBRTP jest określany jako przełom w branży ogrodniczej. Zrównoważona alternatywa dla tradycyjnych trawników jest już dostępna w sprzedaży. Można ją znaleźć w sklepach sieci Leroy Merlin. Dodatkowo jej zakup jest możliwy za pośrednictwem strony internetowej sklepu. W planach spółki jest dalszy rozwój i komercjalizacja marki Floro Garden. Kolejne produkty z linii będą nie tylko innymi gatunkami traw, ale również kwiatów i warzyw.

CBRTP przed giełdowym debiutem

Producent szacuje, iż z pilotażowa sprzedaż produktu może wygenerować dla firmy ponad 5 mln zł rocznych przychodów. Plany spółki sięgają jednak dużo dalej. CBRTP chce pozyskać inwestorów strategicznych, by rozpocząć międzynarodową ekspansję i budowę fabryk.

Jednym z kamieni milowych jest również debiut na rynku NewConnect. W dłuższej strategii możliwe jest również późniejsze przejście na główny giełdowy parkiet. Środki pozyskane w tej sposób mają być przeznaczone na budowę nowej siedziby podmiotu.

Obecnie CBRTP zatrudnia kilkadziesiąt osób. Zakłada się, iż ich liczba wzrośnie do około 100 pracowników.

Warto przeczytać: Intensywny czas spółki Green Lanes. Jednym z tegorocznych planów jest giełdowy debiut

Idź do oryginalnego materiału