Ta inteligentna lornetka potrafi zidentyfikować tysiące gwiazd i ponad milion punktów orientacyjnych

cyberfeed.pl 2 miesięcy temu


Nowość Unistellar Wyobraź sobie lornetkę zapewniają inteligentną funkcjonalność podobną do Lornetka Optik AX Visio firmy Swarovski ogłoszone na początku tego roku. Jednak zamiast rozpoznawać ptaki i zwierzęta, Envision użyje rzeczywistości rozszerzonej do zidentyfikowania i oznaczenia ponad miliona unikalnych punktów orientacyjnych, w tym gór i szlaków, a także ponad 200 000 obiektów na nocnym niebie.

Francuska firma rozpoczęła działalność dziesięć lat temu inteligentne teleskopy które automatyzują proces wyszukiwania i fotografowania obiektów, takich jak gwiazdy i planety. Teraz wciska tę technologię do pary lornetek z obiektywami 50 mm firmy Nikon, ulepszonych o system projekcji rozszerzonej rzeczywistości, który nakłada kontekstowe informacje o tym, co jest oglądane w czasie rzeczywistym.

To innowacja, ale Unistellar zamierza w przyszłym roku oprzeć swoją działalność na kampanii finansowania społecznościowego, aby stworzyć pierwsze prototypy. Przekazanie projektu sponsorom nie jest spodziewane przed końcem 2025 roku.

Lornetka Envision łączy się ze telefonem przez Bluetooth i korzysta z GPS oraz innych czujników tego urządzenia, aby określić, gdzie znajduje się użytkownik. dzięki aplikacji telefon pobiera także informacje o lornetce z internetowej bazy danych zawierającej „miliony pozycji kartograficznych, w tym góry, wzgórza, szlaki, punkty orientacyjne, źródła wody, gwiazdy, galaktyki i inne ciała niebieskie”. Osoby udające się do odległych lokalizacji z ograniczoną łącznością będą musiały wcześniej pobrać mapy i dane offline.

Żywotność baterii oceniana jest na pięć godzin użytkowania lub „1000 interakcji lornetki na jednym ładowaniu”. Jednak gdy bateria się wyczerpie, Envision będzie przez cały czas działać jako zwykła lornetka.

Użytkownicy mogą namierzyć cel, a następnie przekazać lornetkę Envision innej osobie, która zostanie poprowadzona w stronę celu.Obraz: Jednogwiazdowy

Oprócz funkcji podręcznego przewodnika, Unistellar oferuje jeszcze jedną przydatną funkcję: jedna osoba może namierzyć coś, na co patrzy, a następnie przekazać lornetkę komuś innemu, który zobaczy wskaźniki kierunku prowadzące ją do tego samego celu.

Unistellar dostarcza lornetkę Envision konsumentom za pośrednictwem: kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze to wciąż o ponad 1 milion dolarów mniej niż zakładany cel finansowania. Osoby, które wcześnie zdecydowały się na zakup lornetki, mogą zamówić parę w przedsprzedaży za 699 dolarów, co stanowi znaczną zniżkę w porównaniu z oczekiwaną ceną detaliczną 1199 dolarów (i znacznie tańszą niż inteligentna lornetka Swarovski za 4799 dolarów), ale dostawa dla najwcześniejszych sponsorów spodziewana jest dopiero w listopadzie 2025 roku.

Jest zawsze ryzyko podczas wspierania produktu finansowanego przez społeczność, choćby produktu firmy takiej jak Unistellar, która dostarczyła już kilka udanych urządzeń. Jednak firma nie spodziewa się, iż pierwsze przemysłowe prototypy lornetki Envision będą dostępne dopiero w styczniu 2025 roku. Pomimo dotychczasowych solidnych osiągnięć, dobrym pomysłem może być poczekanie do przyszłego roku, aby zobaczyć, jak się sprawdzą.



Source link

Idź do oryginalnego materiału